Ίκαροι : Το δεκάλεπτο blackout κόστισε ακριβά

Την ήττα γνώρισε στο κλειστό της κοιλάδας η ομάδα των Ικάρων στο 3ο παιχνίδι της για το κύπελλο από τον Χολαργό  με 50-79 .Το τελικό αποτέλεσμα δεν αντικατοπτρίζει την πραγματική εικόνα του παιχνιδιού .Αφού οι παίχτες του Στέργιου Ποργιόπουλου για 25 λεπτά είδαν στους φιλοξενούμενους στα μάτια.

Οι Ίκαροι προηγήθηκαν στο 10ο λεπτό και 16 -15 , στο 15ο λεπτό απέκτησαν διαφορά 7 πόντων προηγούμενοι με 28-21 . Το ημίχρονο έκλεισε με τους Σερραίους να προηγούνται με 34-32 .Στο 25ο λεπτό ο Χολαργός προηγήθηκε με 46-43 και εκεί αρχίζει το δεκάλεπτο blackout  των γηπεδούχων .Αφού σε δέκα λεπτά σημείωσαν μόλις 4 πόντους και ο Χολαργός 29 με αποτέλεσμα το σκορ να διαμορφωθεί σε 44-61 και εκεί τελείωσαν όλα με το ταμπλό να δείχνει τελικό σκορ 50-79