Απόλλων Παραλιμνίου : Δίκαιη ήττα στον Βόλο

Με το αριστερό ξεκίνησε τους αγώνες μπαράζ για την άνοδο στην Γ Εθνική ο Απόλλων Παραλιμνίου ο οποίος έχασε δίκαια στον Βόλο με 1-0

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΑΠΌ ΤΟ SERRESGOAL

05′ κεφαλιά του Μελισσόπουλου, μπλοκάρει ο Γουναρίδης

12′ κίτρινη  κάρτα για τον Τάκα

– Δυνατά μπήκε ο Βόλος στο παιχνίδι, έχει τα ηνία του αγώνα, με την ομάδα του Απόλλωνα να προσέχει την άμυνά της και να προσπαθεί στις αντεπιθέσεις να δημιουργήσει προϋποθέσεις για κάτι καλό

13′ ΕΥΚΑΙΡΙΑ!! Ο Πίτου Γκαρσία εκτελεί φάουλ, ο Γουναρίδης πέφτει στην αριστερή του γωνία και απομακρύνει

21′ αιφνίδιο μακρινό σουτ του Μάντζη, σωτήρια παρέμβαση του Γουναρίδη σε κόρνερ, που περνάει ανεκμετάλλευτο

– Συνεχίζουν να πιέζουν οι γηπεδούχοι…

29′ ΓΚΟΛ!!! 1-0 ο Γκαλίτσιος. Σέντρα από αριστερά, στο πρώτο δοκάρι ο Γκαλίτσιος με ωραία κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του ανήμπορου να αντιδράσει Γουναρίδη και ανοίγει το σκορ για τον Βόλο

36′ σουτ του Πέντα, πέφτει στην αριστερή του γωνία και μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Γουναρίδης

39′ δυνατό σουτ του Πιαστόπουλου μετά από πάσα του Μάντζη, αποκρούει και πάλι ο πολύ καλός και σταθερός σήμερα Γουναρίδης

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

– Ξεκίνησε το Β’ ημίχρονο…

– Συνεχόμενα κερδισμένα κόρνερ για την ομάδα του Βόλου που πιέζει αρκετά στο Β’ ημίχρονο…

54′ σουτ του Μελισσόπουλου, η μπάλα άουτ

56′ σουτ του Μερεσιώτη από πλάγια θέση, η μπάλα κοντράρει σε σώμα αμυντικού και καταλήγει κόρνερ

59′ σουτ του Μάντζη απ’ το ύψος της περιοχής, η μπάλα λίγο άουτ

60′ Πολύ καλή στιγμή για τους γηπεδούχους, με τον Μελισσόπουλο να βγάζει κάθετη στον Μάντζη που σε τετ α τετ με τον Γουναρίδη κάνει το πλασέ αλλά η μπάλα περνάει παράλληλα με τη γραμμή της εστίας και καταλήγει άουτ

61′ σουτ του Μελισσόπουλου απ’ το ύψος της περιοχής, η μπάλα καταλήγει λίγο άουτ απ’ το δεξί κάθετο δοκάρι του Γουναρίδη

– Κυρίαρχη στο Β’ ημίχρονο η ομάδα του Βόλου πιέζει συνεχώς στα τελευταία λεπτά, έχει δημιουργήσει πολλά προβλήματα στην άμυνα του Απόλλωνα αλλά η ομάδα του Παραλιμνίου περνάει χωρίς απώλειες αυτή την πίεση και κρατάει το 1-0…

63′ απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Πίτου Γκαρσία από δεξιά, η μπάλα καταλήγει άουτ απ’ το δεξί κάθετο δοκάρι του Γουναρίδη

67′ αλλαγή για τον Απόλλωνα – στη θέση του Τριανταφύλλου ο Μεταλλίδης

αλλαγή για το Βόλο – στη θέση του Μελισσόπουλου ο Μηλιώτης

69′ δεύτερη αλλαγή για τον Απόλλωνα – ο Τσαούσης αντικαθιστά τον Τσομαχασβίλι

70′ δεύτερη αλλαγή και για τον Βόλο – ο Ηλιόπουλος αντικαθιστά τον Δεμιρτζόγλου

74′ ο Μάντζης δεν μπορεί να συνεχίσει καθώς έχει έντονη ζαλάδα μετά από δυνατή μπαλιά που δέχτηκε στο πρόσωπο. Τρίτη αναγκαστική αλλαγή για τον Βόλο – ο Ντόσης στη θέση του- Στο άλλο παιχνίδι

78′ κίτρινη κάρτα στον Δημόπουλο

79′ κίτρινη κάρτα στον Μεταλλίδη

83′ ΕΥΚΑΙΡΙΑ!! Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πέντα, η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ απ’ το οριζόντιο δοκάρι του Γουναρίδη

85′ αλλαγή για τον Βόλο – στη θέση του Πέντα ο Πιαστόπουλος

88′ αλλαγή για τον Απόλλωνα – ο Κουλτσιάκης στη θέση του Ναλμπάντη