Ελπίδα Σκουτάρεως : Τριάρα στον Αλμυρό ,το Κερατσίνι το τελευταίο εμπόδιο για τον τελικό

Παράσταση για ένα ρόλο ήταν ο σημερινός αγώνας κυπέλλου ανάμεσα στην Ελπίδα Σκουτάρεως και τον Αλμυρό Βόλου . Οι πράσινοι που έχουν ως στόχο το τρόπαιο .Μετά από ένα άκαρπο πρώτο ημίχρονο όπου είχαν την υπεροχή και τις ευκαιρίες .Μπήκαν φουριόζοι στο β ημίχρονο και μόλις στο 46ο λεπτό ο Οζούνογλου.  από το ύψος της περιοχής και αριστερά με σουτ άνοιξε το σκορ Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να πιέζουν και στο 68 0 Στεφανίδης.με σουτ έγραψε το 2-0 . Ο ίδιος παίχτης στο 83 διαμόρφωσε το τελικο 3-0 .

Το τελευταίο εμπόδιο που καλούνται να ξεπεράσουν οι πράσινοι πριν τον τελικό είναι η ομάδα του Κερατσινίου η οποία με ένα γκολ του Φούντα στο 88 κέρδισε μέσα στην Καλαμάτα

ΕΛΠΙΣ ΣΚΟΥΤΑΡΕΩΣ(Ηλ. Εγγονίδης): Νικολούδης, Κωφοκώτσιος, Πασχαλούδης, Δίγγας, Κουτζαβασίλης, Μουσικάκης, Ουζούνογλου(84′ Κεχαγιάς), Γεωργιάδης(78′ Σιδηρόπουλος), Στεφανίδης, Τάντιτς(50′ Αγγελακάς), Γκόγκας

Γ.Σ. ΑΛΜΥΡΟΥ ΒΟΛΟΥ(Θ. Θεοδώρου): Χαλάτσης, Πλαβός, Κυριάκος, Θωμαΐδης(52′ Κωτσιαρίδης), Φαράντος, Καψιώτης, Ακασού, Νασιακόπουλος, Κόκκας(72′ Δημουλάς),  Βούλγαρης(47′ Κρανάς), Κοντοβάς

Διαιτητής: Τσαλουχίδης(Κιλκίς),

Βοηθοί διατητές: Χριστάκογλου, Μαλανδρής(Χαλκιδικής)