ΕΠΣ Σερρών : ¨¨Μάχες ¨¨ για την εξάδα σε Ψωμοτόπι , Νιγρίτα Σκοπό και Χείμαρρο , η ώρα της αλήθειας για Νεοχώρι και Κάτω Καμήλα ,δύσκολη έξοδος για Σκοτούσσα

serresgoal_5_20170516_1240766550.jpg

Πέφτει η αυλαία της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος της επίλεκτης και σε 4 γήπεδα θα κριθούν τα δύο εναπομείναντα εισιτήρια για την πρώτη εξάδα που οδηγεί στα πλαιυ οφ
Ο Πανσουλιακός αγωνίζεται στον Νέο Σκοπό και με νίκη είναι σίγουρα 5ος .Σε περίπτωση ήττας ή ισοπαλίας θα πρέπει να μην κερδίσουν δύο από τους Λευκώνα , Χείμαρρο και ΠΣ Σέρρες .
Η ΠΣ Σέρρες ταξιδεύει στην Νιγρίτα με τους γηπεδούχους να καίγονται για το τρίποντο στην μάχη της παραμονής .Η ΠΣ Σέρρες θέλει μόνο νίκη για να ελπίζει αφού σε διαφορετική περίπτωση χρειάζεται συνδυασμό πολλών ευνοικών αποτελεσματων .
Ο Χείμαρρος υποδέχεται την Ροδόπολη και με νίκη θα βρεθεί κατά 99% στην εξάδα .
Τέλος ο Λευκώνας αντιμετωπίζει στο Δασοχώρι το Ψωμοτόπι και δεν του αρκεί η νίκη αφού πρέπει να μην κερδίσουν ΠΣ Σέρρες Χείμαρρος .
Στο Σιδηρόκαστρο έχουμε το ντέρμπι κορυφής ανάμεσα στον Εθνικό και την Δόξα Λιθοτόπου με το τρίποντο να δίνει πλεονέκτημα για την συνέχεια .

Α ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΩΤΕΡΗΣ
Στο Χαροπό δοκιμάζεται ο πρωτοπόρος Άρης Σκοτούσσας με τους γηπδούχους να καίγονται για το τρίποντο προκειμένου να μείνουν στην μάχη της τετράδας .Από την άλλη ο Άρης θέλει να διατηρήσει το προβάδισμα στην κορυφή .

Β ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΩΤΕΡΗΣ

Ντέρμπι κορυφής στο Νεοχώρι όπου ο Αστέρας υποδέχεται την Δόξα Κάτω Καμήλας . Το τρίποντο είναι μονόδρομος και για τις δύο ομάδες αφού είναι το εισιτήριο για την α θέση .
Το 1800 αγωνίζεται με το Ροδολίβος και η Πρώτη με τον ΠΟΣ

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Πεπονια , Ηρακ΄λης και Νεα Ζίχνη συνεχίζουν την μάχη για την πρώτη εξάδα

ΕΠΙΛΕΚΤΗ (22η αγων.)
ΑΕ ΝΙΓΡΙΤΑΣ – ΠΣ ΣΕΡΡΕΣ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Τρακαλιάνης, Παυλίδου, Παπαδόπουλος Ι.
Γιατρός αγώνα: Νισούδη Φωτεινή
ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ – ΡΟΔΟΠΟΛΗ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Μπάτσιος, Αναστασιάδης, Βογιατζή
Γιατρός αγώνα: Παπαδόπουλος Δημήτριος
ΨΩΜΟΤΟΠΙ – ΛΕΥΚΩΝΑΣ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Γκουγκούδης, Μαλλίδης, Χολάνης
Γιατρός αγώνα: Παπουτσής Κων/νος
ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ – ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Παρασκευούδης, Παστιάδης, Κοτσυφάκης(ΕΠΣΔράμας)
Γιατρός αγώνα: Παρίσης Κων/νος
ΝΕΟΣ ΣΚΟΠΟΣ – ΠΑΝΣΟΥΛΙΑΚΟΣ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Χαψάς, Παπαδόπουλος Ε., Αρχοντογιάννης Γ.
Γιατρός αγώνα: Στασινόπουλος Ιωάννης
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ – ΧΡΥΣΟ 0-3 α.α.

ΑΝΩΤΕΡΗ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ (21η αγων.)
ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ – ΒΑΛΤΕΡΟ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Μπαντή, Μαυρίδης, Γαβριήλ
Γιατρός αγώνα: Τσαρλιάλης Στυλιανός
ΧΑΡΟΠΟ – ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Τζουμαλάκης, Πούλιος Ι., Αναγνωστίδης
Γιατρός αγώνα: Τσαριτζής Νικόλαος

ΑΝΩΤΕΡΗ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ (21η αγων.)
ΝΕΟΧΩΡΙ – ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Δαουλτζής, Σώμης, Δουλγέρης
Γιατρός αγώνα: Σιδηρόπουλος Κων/νος
SERRES 1800 – ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Πετρίδης, Καμπαρντίνας, Σάκκος
Γιατρός αγώνα: Μαλούδης Γεώργιος
ΠΡΩΤΗ – ΠΟΣ 2000
Σκόρερ:
Διαιτητές: Κρομμύδας, Τσίκου, Σαββάτης
Γιατρός αγώνα: Παπαγεωργίου Ηλίας
ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ – ΚΟΡΜΙΣΤΑ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Κεφαλάς, Τούτκας, Τρανούδης
Γιατρός αγώνα: Φούρναρη Κυριακή

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ (17η αγων.)
ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ – ΑΧΛΑΔΟΧΩΡΙ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Φραγκαλάς Ρ., Μπάρκας, Αρχοντογιάννης Χ.
Γιατρός αγώνα: Ριζόπουλος Κων/νος

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ (21η αγων.)
ΠΑΛΑΙΟΚΩΜΗ – ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Μάγης, Σεβοζλίδης, Βακουφτσής
Γιατρός αγώνα: Χατζηγεωργιάδης Δημήτριος
ΗΡΑΚΛΗΣ – ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Γεωργίου, Καπρινιώτης, Κωνσταντινίδης
Γιατρός αγώνα: Δίγκα Στυλιανή
ΨΥΧΙΚΟ – ΟΙΝΟΥΣΑ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Καρασάββας, Κιοσσές Κ., Παπαποστόλου
Γιατρός αγώνα: Ντάκουλας Θεόφιλος
ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ – ΠΕΠΟΝΙΑ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Φραγκάκης, Βασιλόγλου, Τάλιου
Γιατρός αγώνα: Πανταζής Χρήστος

Μοιραστείτε το

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Top
error: Content is protected !!

Powered by themekiller.com