ΕΠΣ Σερρών : Άνοδος (Το Σιδηρόκαστρο το αφεντικό , νίκες για Χρυσό και ΠΣ Σέρρες) .Παραμονή-( ισοπαλία στην Νιγρίτα διπλό ελπίδας για Ροδόπολη) .Ανώτερη νίκες με ανατροπή για Κάτω Καμήλα , Σκοτούσσα ,Ορεινή , ( Βαθμολογίες )

serresgoal_6_20170410_1674911098.jpg
Με μεγάλα σκορ και εκπλήξεις ξεκίνησαν τα play of και play aout της Επίλεκτής .
Στο Σιδηρόκαστρο ο Εθνικός έδειξε ποιος είναι το αφεντικό και έκανε πάρτι κόντρα στην Δόξα Λιθοτόπου την οποία συνέτριψε με 5-0  και απέκτησε προβάδισμα 4 πόντων .
Στον Νέο Σκοπό η ΑΕΧ που δεν είχε κερδίσει σε κανένα από τα δύο παιχνίδια στην κανονική διάρκεια .Πέρασε σίφουνας κερδίζοντας με 3-1 και ανέβηκε στην δευτερή θέση .
Συνεχίζει να ελπίζει και η ΠΣ Σερρες που κέρδισε με 0-1 τον Πανσουλιακό 
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
 
ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ  8
ΧΡΥΣΟ 4
ΠΣ ΣΕΡΡΕΣ  3
ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ  3
ΝΕΟ ΣΟΥΛΙ 0
 
 
Στην υπόθεση παραμονή το Ψωμοτόπι έχασε μεγάλη ευκαιρία να πάρει προβάδισμα αφού προηγήθηκε με 0-1 αλλά η ΑΕ Νιγρίτας ισοφάρισε .
Ζωντανή στην μάχη της παραμονής παρέμεινε η Ροδόπολη που πήρε το τρίποντο στον Χείμαρρο 
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
 
ΛΕΥΚΩΝΑΣ 15
ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ  14
ΝΙΓΡΙΤΑ 11
ΨΩΜΟΤΟΠΙ  9
ΡΟΔΟΠΟΛΗ   8
 
Α ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΩΤΕΡΗΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 
 
Κέρδισε με ανατροπή ο Άρης Σκοτούσσας την Τριανταφυλλιά η οποία αιφνιδίασε κάνοντας το 0-1 .Οι γηπεδούχοι όμως στο β ημίχρονο σημείωσαν 3 γκολ και αύξησαν και άλλο την διαφορά στον βαθμολογικό πίνακα 
Τέλος στο σερί του Διγενή Πορροίων έβαλε η Νίκη Χριστός η οποία κέρδισε με 2-1 
Επέστρεψε και μάλιστα με μεγάλο σκορ το Μεγαλοχώρι το οποίο φιλοδώρησε με 6 γκολ το Άγκιστρο 
Ο Προβατάς κέρδισε με 3-1 το Καπνόφυτο , το Μητρούσι το Δασοχώρι με 3-0 και η Κερκίνη το Χαροπο με 2-0 .Οι τρεις ομάδες ισοβαθμούν στην τέταρτη θέση 
 
Β ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΩΤΕΡΗΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 
Νίκες με ανατροπή για Κάτω Καμήλα και Ορεινή
 
ΕΠΙΛΕΚΤΗ – PLAY OFF (1η αγων.)
 
 
ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ-ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ…………..5-0 (1-0)
 
Σκόρερ: 27′ Καρυπίδης, 55′, 85′ Αβράμης, 74′ Μπελίτος, 76′ Μαλετσκάνοφ
Διαιτητές: Δαουλτζής, Σάββας, Δημητριάδης
Γιατρός αγώνα: Παρίσης Γεώργιος
 
ΠΑΝΣΟΥΛΙΑΚΟΣ-ΠΣ ΣΕΡΡΕΣ…………….0-1 (0-0)
 
Σκόρερ: 86′(π) Θυμιατής
Διαιτητές: Μπάτσιος, Αναστασιάδης, Σάκκος
Γιατρός αγώνα: Γκαβανόζης Αναστάσιος
 
ΝΕΟΣ ΣΚΟΠΟΣ-ΧΡΥΣΟ…………………….1-3 (0-3)
 
Σκόρερ: 88′ … – 17′, 45′ Μαντέλας, 19′ Μπογιατζής
Διαιτητές: Στόλης, Καμπούρης, Μαλλίδης
Γιατρός αγώνα: Στανιτσόπουλος Ιωάννης
 
ΕΠΙΛΕΚΤΗ – PLAY OUT (1η αγων.)
 
ΑΕ ΝΙΓΡΙΤΑΣ-ΨΩΜΟΤΟΠΙ………………..1-1 (0-1)
 
Σκόρερ: 94′ Πρόβατος – 24′ Καρυοφύλλης Β.
Διαιτητές: Χαψάς, Δουλγέρης, Σώμης
Γιατρός αγώνα: Νισούδη Φωτεινή
 
ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ-ΡΟΔΟΠΟΛΗ…………………1-2 (0-0)
 
Σκόρερ: 52′ Καλαϊτζής – 54′ Παπαδόπουλος, 62′ Ζέζιος
Διαιτητές: Κεφαλάς, Αρχοντογιάννης Γ., Καμπαρντίνας
Γιατρός αγώνα: Παπαδόπουλος Δημήτριος
Ρεπό: ΛΕΥΚΩΝΑΣ
 
ΑΝΩΤΕΡΗ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ (22η αγων)
 
ΠΡΟΒΑΤΑΣ-ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ………………..3-1 (1-0)
Σκόρερ: 42′, 63′ Αρβανιτίδης, 73′ Νικάκης – 61′ Άρμεν
Διαιτητές: Απιδόπουλος, Κιοσσές Κ., Κουρουζίδης
Γιατρός αγώνα: Σιώης Γεώργιος
 
ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ-ΑΓΚΙΣΤΡΟ…………………6-0 (2-0)
Σκόρερ: 24′, 36′, 59′ Παππάς Άγγ., 50′, 54′, 77′ Γκότσικας 
Διαιτητές: Ευθυμιάδης, Σεβοζλίδης, Τατούδης
Γιατρός αγώνα: Δίγκα Στέλλα
ΚΕΡΚΙΝΗ-ΧΑΡOΠΟ…………………………4-0 (2-0)
Σκόρερ: 42′ Σαμουηλίδης Γ., 44′, 70′ Αλεξιάδης, 59′ Μανόλεφ
Διαιτητές: Καρασάββας, Χολάνης, Ντεμάι
Γιατρός αγώνα: Τσαρλιάλης Στυλιανός
ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ-ΔΑΣΟΧΩΡΙ……………..3-0 (2-0)
Σκόρερ: 06′, 38′ Βλαχόπουλος, 82′ Γκαϊντατζής
Διαιτητές: Πούλιος Α., Παυλίδου, Λεοντής
Γιατρός αγώνα: Ντάκουλας Θεόφιλος
ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ-ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ………….3-1 (0-1)
Σκόρερ: 61′, 84′ Μεσιούρης, 76′ Παπαδόπουλος Στ. – 32′ Καφαλίδης
Διαιτητές: Φράγκαλας Ρ., Κωνσταντινίδης, Αλεξίου
Γιατρός αγώνα: Δουλγέρη Πασχαλία
ΧΡΙΣΤΟΣ-ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ……………………2-1 (1-0)
Σκόρερ: 37′ Καμήλαλης, 80′ Κυριακίδης – 68′ Έρσι
Διαιτητές: Πετρίδης, Βακουφτσής, Αχιλλεύς
Γιατρός αγώνα: Κωτούλας Αθανάσιος
 
ΑΝΩΤΕΡΗ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ (22η αγων)
(Οινούσα)ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ-ΟΡΕΙΝΗ………..1-3 (1-1)
Σκόρερ: 28′ … – 40′, 73′ Δράκογλου, 78′ Χουρουζίδης
Διαιτητές: Μπομπόγιας, Καραμανίδης Σ., Φράγκαλας Δ.
Γιατρός αγώνα: Φούρναρη Κυριακή
ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑ-ΑΟ ΝΙΓΡΙΤΑΣ……………2-1 (0-0)
Σκόρερ: 83′ Γρατζάκης, 92′ Αντωνογλούδης – 58′ Παπαϊωάννου
Διαιτητές: Μαγής, Μαυρίδης, Γεωργίου
Γιατρός αγώνα: Σιδηρόπουλος Κων/νος
ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ-ΠΟΣ 2000…………………4-0 (3-0)
Σκόρερ: 08′ Σάββας, 14′ Στόικος Π., 30′, 50′ Γκόγκας
Διαιτητές: Μπαντή, Μαργαριτόπουλος, Καραμανίδης Ι.
Γιατρός αγώνα: Μούρας Δήμος
 
B’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ(22η αγων).)
ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ-ΔΗΜΗΤΡΙΤΣΙ……5-3 (2-1)
Σκόρερ: 11′ Καρανάσιος, 20′ Μπουτσιούκης, 63′ Μαναστηρλί, 66′ Σαϊνατούδης, 70′ Τσιάπος – 08′ Σιάτρας, 51′ Γκάργκαλης, 88′ Λυγγερίδης Στ.
Διαιτητές: Φραγκάκης, Βουρλιάκης, Μενέξης
Γιατρός αγώνα: Πανταζής Χρήστος

Μοιραστείτε το

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Top