ΕΠΣ Σερρών : Αγγλικό ματς στο Σιδηρόκαστρο , ισοπαλίες σε Λευκώνα σε Σέρρες , διπλασίασαν τις νίκες Σκοτούσσα , Νιγρίτα ,Ορεινή , Κερκίνη , Μεγαλοχώρι ( βαθμολογίες )

Με πολλά γκολ σε αρκετά γήπεδα ολοκληρώθηκε η 2η αγωνιστική των πρωταθλημάτων της ΕΠΣ Σερρών

Στο Σιδηρόκαστρο είχαμ αγγλικό ματς σε σκορ και διακύμανση . Ο Εθνικός προηγήθηκε στο 21 με 1-0 .Η Αναγέννηση με δύο γκολ του Χουρουζίδη στο 41 και 45 πήρε κεφάλι στο σκορ . Στο β ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά ισοφάρισαν στο 66 και με τον Καρυπίδη στο 73 και τον Παρούκα στο 86 διαμόρφωσαν το τελικό 4-2
Στον Λευκώνα είχαμε χιτσκοκικό φινάλε .Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 82 ΄μως η ΑΕΝ μίλησε στο τελευταίο λεπτό των καθηστερήσεων πήρε τον βαθμό αφού ο Μέρτικας ισοφάρισε στο 94 .
Στο γήπεδο της Ομόνοιας η ΠΕ Σέρρες προηγήθηκε στο 55 .Η Δόξα είχε την απάντηση και με τον Σιδηρόπουλο στο 88 ισοφάρισε .

ΣΤΟΝ Α ΟΜΙΛΟ ΤΗΣ ΑΝΩΤΕΡΗΣ  ( ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ )

Ο Άρης Σκοτούσσα;ς ξεπέρασε τον αποκλεισμό από το Μητρούσι και διπλασίασε τις νίκες κερδίζοντας εκτός το Δασοχώρι με 6-0  . Με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται στο ημίχρονο με 4-0 .
Στο Αγκιστρο η Κερκίνη βρέθηκε πίσω στο σκορ αφού οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 12 . Ο Διαγόρας όμως με ένα γκολ του Λάπα στο 48 έκλεψε την νίκη αφού προηγουμένως οι γηπεδούχοι με αυτογκολ είχαν φέρει το ματς στα ίσα .
Το Μεγαλοχώρι δεν αντιμετώπισε προβλήματα στο Παλαιοκαστρο και με 2 γκολ του Λαινα και ένα του Καμπούρη κέρδισε με 3-0
Στον Προβατά η Ελπίδα δεν είχε προβλήματα από την νεανική ομάδα του Βαλτερού .Με δύο γκολ του Δαύκου δύο τουΠαρασκευά και δύο του Δελίτσικου κέρδισε με 6-0
Σοκ για την Νίκη στο Χριστός η οποία μετά από τρια σερι νικηφόρα αποτεςλέσματα γνώρισε απροσδόκητη ήττα από το Καπνόφυτο . Το οποίο με γκολ του Κουρτογλου στο 76 πήρε το τρίποντο .

Β ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΩΤΕΡΗΣ ( ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Η Ορεινή διπλασίασε τις νίκες κερδίζοντας με 3-1 στο Άγιο Πνέυμα .Οι γηπεδούχοι αιφνιδίασαν αφού προηγήθηκαν στο 23 . όμως η ομάδα του Νίκου Γάδου ισοφάρισε γρήγορα στο 38 .Και με δύο γκολ του Γκατέκα, και  Δερμεντζή στο β ημίχρονο πήρε την νίκη .
Ο ΑΟ Νιγρίτας έκανε το 2χ2 κερδίζοντας με 3-2 το Ροδολίβος .Οι γηπεδούχοι με γκολ των Στεφανίδη στο 24 Τσικνίδη  στο 30  και  Πώπτσιου στο 71 προηγήθηκαν με 3-0 .Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 85 και 89 .
Με γκολ του γερόλυκου των Σερραικών γηπέδων του Ζαχαριάδη ο Μαυρόλοφος κέρδισε με 1-0 τον ΠΟΣ .
Επτάμυλοι και Πήγασος έμειναν στο 0-0