ΕΠΣ Σερρών : Καθάρισε από νωρίς ο Λιθότοπος , νίκη με ανατροπή για την Κάτω Καμήλα ,εύκολα τρίποντα για 1800 ,Σκοτούσσα , Προβατά , βροχή τα γκολ και τα διπλά στην Β κατηγορία

Πρεμιέρα για την Β κατηγορία και 3η αγωνιστική για την Επίλεκτη και την Ανώτερτη κατηγορία

ΕΠΙΛΕΚΤΗ
Στον Λιθότοπο όλα κρίθηκαν στο α ημίχρονο .Οι γηπεδούχοι στο 5ο λεπτό προηγήθηκαν με 2-0 ο Λευκώνας μείωσε στο 8 σε 2-1 αλλά η Δόξα με δύο γκολ στο 22 και στο 44 έκανε το 4-1 που ήταν και το τελικό σκορ

Α ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΩΤΕΡΗΣ

Στην Σκοτούσσα το μάτς μεταξύ του Άρη και της Νίκης Χριστός ήταν ντέρμπι στα χαρτιά .Αφού ο Άρης που μπήκε φουριόζος στο φετινό πρωτάθλημα δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στην νεανική ομάδα του Χριστός .Στο ημίχρονο το σκορ ήταν 4-0 .Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 4-1 και απάντησαν οι παίχτες του Άρη με άλλα δύο γράφοντας το τελικό 6-1.
Λίγα χιλιόμετρα πιο πέρα η νεοφώτιστη ομάδα του Βαλτερού δεν κατάφερε να σπάσει την πολυπρόσωπη άμυνα του Αγκίστρου το οποίο χτύπησε το 88 παίρνοντας το πρώτο του φετινό τρίποντο .
Στον Προβατά η τοπική Ελπίδα δεν αντιμετώπισε προβλήματα κόντρα στο Παλαιόκαστρο . Με το τελικό 3-0 να φαντάζει μικρό

Β ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΩΤΕΡΗΣ

Στην Κάτω Καμήλα οι γηπεδούχοι μπήκαν χαλαροί και ο Άρης Πρώτης αιφνιδίασε και προηγήθηκε με 0-1 . Ο Κολοκοτρώνης ισοφάρησε λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου . Ο Αναστασιάδης έγραψε το 2-1 στο 57 και εκεί κάπου τελείωσαν όλα . Αφού οι γηπεδούχοι σημείωσαν άλλα δύο γκολ με την Πρώτη να μειώνει σε 4-2
Στο πάρκο Ομόνοιας το 1800 επανήλθε στις νίκες κερδίζοντας τον Πήγασο με 0-2 σημειώνοντας ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο

Στο Ροδολίβος έγινε το παιχνίδι της ημέρας αφού είχαμε και πολλά γκολ και συναρπαστική διακύμανση του σκορ.
Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 15 0-1 οι γηπεδούχοι ισοφάρησαν στο 20 . Ο Μαυρόλοφος με 2 γκολ του Ζαχαριάδη έγραψε πριν από το ημίχρονο το 1-3 . όμως οι παίχτες του Εθνικού δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη με με γκολ στο 70 και 80 έφεραν το παιχνίδι στα ίσα γράφοντας το 3-3