ΕΠΣ Σερρών : Λιθότοπος -ΠΣ Σέρρες , με Ροδόπολη το Χρυσό ,στην Αναγέννηση ο Εθνικός , ντέρμπι τετράδας στην Ανώτερη και στην Φυλλίδα

serresgoal_27_20170508_1771848501.jpg
Χωρίς το ιδιαίτερα μεγάλο παιχνίδι η σημερινή αγωνιστική ημέρα στα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Σερρών ..Με τα παιχνίδια στον Β όμιλο της Ανώτερης να έχουμε παιχνίδια που θα ξεκαθαρίσουν πολλά στην κούρσα της πρώτης τετράδας .
 
ΕΠΙΛΕΚΤΗ
 
Κρίσιμο παιχνίδι στον Λιθότοπο μεταξύ της τοπικής; Δόξας και της ΠΣ Σέρρες . Ο Λιθότοπος μετά τα τελευταία ανεπιτυχή αποτελέσματα απομακρύνθηκε από την κορυφή και με νέο στραβοπάτημα θα αρχίσει να κινδυνεύει και η συμμετοχή του στην πρώτη εξάδα . Η ΠΣ μετά την εντός έδρας ήττα από τον Λευκώνα παίζει ένα από τα τελευταία της χαρτιά για την πρώτη εξάδα .
Χρυσό και Σιδηρόκαστρο αναμένεται να πάρουν το τρίποντο .
Η ΑΕΧ υποδέχεται την Ροδόπολη και ο Εθνικός στην Αναγέννηση κόντρα στον Οδυσσέα 
 
Α ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΩΤΕΡΗΣ
 
Στο Χαροπο διεξάγεται το πιο σημαντικό παιχνίδι με του γηπεδούχους και το Καπνόφυτο να ακολουθούν τρελή πορεία τις τελευταίες αγωνιστικές .Οι γηπεδούχοι με νίκη θα ανέβουν έστω και προσωρινά στην κορυφή . Ενω το Καπνόφυτο με νίκη μπαίνει δυνατά στην μάχη της πρώτης τετράδας .
Σημαντικό παιχνίδι παραμονής στο Άγγιστρο με τους γηπεδούχους ναθ έλουν τρίποντο προκειμένου να κρατηθούν μακριά από τις δύο τελευταίες θέσεις .Το βελτιωμένο Δασοχώρι θα κυνηγήσει  βαθμό ή βαθμούς 
Στο Βαλτερό ο Μέγας υποδέχεται τον Διγενή Ανω Πορροίων με τους φιλοξενούμενους να έχουν τον πρώτο λόγο 
 
Β ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΩΤΕΡΗΣ
 
Σημαντικά παιχνίδια για την πρώτη τετράδα περιλαμβάνει το πρόγραμμα .
Στα γήπεδα του Αεροδρομίου το 1800 υποδέχεται τον Άρη Πρώτης που εντυπωσιάζει με τις δύο ομάδες να θέλουν το τρίποντο στην μάχη που δίνουν για την πρώτη τετράδα.Η Ορεινή μετά την εντός έδρας ήττα από το 1800 δοκιμάζεται στην Νιγρίτα με τον τοπικό ΑΟ να θέλει την νίκη προκειμένου να κυνηγήσει τις οποίες ελπίδες για την τετράδα .
Στον Ομόνοια αγωνίζονται Πήγασος και ΠΟΣ .Και στην Κορμίστα έχουμε ακόμη ένα ντέρμπι της Φυλλίδας . Με τους γηπεδούχους να φιλοξενούν την Μεσολάκκια
 
 
 
 ΕΠΙΛΕΚΤΗ (13η αγων.) 
ΧΡΥΣΟ-ΡΟΔΟΠΟΛΗ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Τρακαλιάνης, Σάββας, Αναγνωστίδης
ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ-ΠΣ ΣΕΡΡΕΣ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Κρυωνάς, Παπαδόπουλος Ι., Παπαδόπουλος Ε.,
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ-ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Κεφαλάς, Αρχοντογιάννης Γ., Βογιατζή
 
ΑΝΩΤΕΡΗ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ (12η αγων.)
ΧΑΡΟΠΟ-ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Στόλης, Κιοσσές K., Πετρίδης
ΒΑΛΤΕΡΟ-ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Κρομμύδας, Σαββάτης, Γεωργίου
ΑΓΚΙΣΤΡΟ-ΔΑΣΟΧΩΡΙ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Φραγκάκης, Βασάκης, Τσίκου
 
ΑΝΩΤΕΡΗ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ (12η αγων.)
SERRES 1800-ΠΡΩΤΗ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Μπάτσιος, Δουλγέρης, Παπαδόπουλος Χ.(Π)
ΑΟ ΝΙΓΡΙΤΑΣ-ΟΡΕΙΝΗ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Τζουμαλάκης, Παυλίδου, Παπαδόπουλος Π.
ΠΗΓΑΣΟΣ-ΠΟΣ 2000
Σκόρερ:
Διαιτητές: Μπιμπή, Καπρινιώτης, Μαυρίδης
ΚΟΡΜΙΣΤΑ-ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Φραγκαλάς Ρ., Τρικάζης, Αλεξιάδης
 
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ (10η αγων.)
ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ-ΙΩΝΙΚΟΣ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Γαβριήλ, Τρανούδης, Ασλανίδης
ΑΧΛΑΔΟΧΩΡΙ-ΑΜΜΟΥΔΙΑ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Πούλιος Αντ., Μακκίνας, Αλεξίου
ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ-ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Μαγής, Χολάνης, Ντεμάι
 
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ (10η αγων.)
ΠΕΠΟΝΙΑ-ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΑ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Τάλλιου, Λεοντής, Βαρώσης

Μοιραστείτε το

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Top
error: Content is protected !!

Powered by themekiller.com