ΕΠΣ Σερρών : Λιθότοπος -Σιδηρόκαστρο , ντέρμπι σε Νεοχώρι και Κορμίστα ,στις έδρες τους Χρυσό ,Μεγαλοχώρι και Σκοτούσσα .

serresgoal_17_20170314_1210705678.jpg

Με ένα ακόμη ντέρμπι  κορυφής στην Επίλεκτη ανοίγει η αυλαία του αγωνιστικού διήμερου των πρωταθλημάτων της ΕΠΣ Σερρών . 

Στον Λιθότοπο η δεύτερη Δόξα υποδέχεται τον πρωτοπόρο Εθνικό Σιδηροκάστρου . Μάλιστα σε περίπτωση νίκης του Λιθοτόπου και νικών Χρυσού και Νέου Σκοπού θα έχουμε τριπλή ισοβάθμια στην δεύτερη θέση .

Στο Χρυσό η ΑΕΧ υποδέχεται τον Οδυσσέα Αναγέννησης και δεν προβλέπεται να αντιμετωπίσει προβλήματα .

Στην Ρόδοπολη ο Ολυμπιακός στοχεύει να διπλασιάσει τις νίκες του κόντρα στον Ηακλή Χειμάρρου που τις τελευταίες αγωνιστικές πάει τραίνο .

Α ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΩΤΕΡΗΣ

Στις έδρες τους αγωνίζονται οι δύο πρωτοπόροι του Ομίλου . Με τον Άρη Σκοτούσσας να έχει δυσκολότερο έργο αφού υποδέχεται τον Διγενή Πορροίων . Το Μεγαλοχώρι αντιμετωπίζει το Δασοχώρι .

Το Χαροπό με στόχο το τρίποντο που θα το κρατήσει στην πρώτη τετράδα ταξιδεύει στο Βαλτερό .

Β ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΩΤΕΡΗΣ

Το μεγάλο παιχνίδι διεξάγεται στο Νεοχώρι όπου ο Αστέρας υποδέχεται την πρωτοπόρο Ορεινή .

Στα υπόλοιπα παιχνίδια έχουμε αναμετρήσεις που θα ξεκαθαρίσουν πολλά στην πρώτη τετράδα .

Στην Φυλλίδα η Κορμίστα υποδέχεται τον Άρη Πρώτης με τον χαμένο να μένει πίσω στην διεκδίκηση μιας θέσης στα πλαι οφ

Το 1800 με στόχο το τρίποντο ταξιδεύει στους Επταμύλλους .

Η Μεσολακκιά υποδέχεται τον ΠΟΣ και το Ροδολίβος το Άγιο Πνεύμα

Τέλος στην Ομόνοια η ΑΟ Νιγρίτας αγωνίζεται κόντρα στον ΠΗΓΑΣΟ

ΕΠΙΛΕΚΤΗ – 11η

ΡΟΔΟΠΟΛΗ-ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ

Διαιτητές: Δαουλτζής, Σάββας, Μαλλίδης

ΧΡΥΣΟ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ

Διαιτητές: Κρομμύδας, Δουλγέρης, Παυλίδης

ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ-ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ

Διαιτητές: Τρακαλιάνης, Αναγνωστίδης, Αρχοντογιάννης Γ.,

 

ΑΝΩΤΕΡΗ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ – 10η αγων.

ΒΑΛΤΕΡΟ-ΧΑΡΟΠΟ

Διαιτητές: Μπαντή, Τσαουσίδης, Κωνσταντινίδης Κ.,

ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ-ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ

Διαιτητές: Κεφαλάς, Παπαδόπουλος Ε., Πασχαλίδης

ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ-ΔΑΣΟΧΩΡΙ

Διαιτητές: Μπομπόγιας, Βαρκάκη Ε., Παπαδόπουλος Ι. 

 

ΑΝΩΤΕΡΗ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ – 10η αγων.

ΝΕΟΧΩΡΙ-ΟΡΕΙΝΗ

Διαιτητές: Στόλης, Σώμης, Παπαποστόλου

(Ομ.Α)ΠΗΓΑΣΟΣ-ΑΟ ΝΙΓΡΙΤΑΣ

Σκόρερ: 

Διαιτητές: Μαγής, Βαρώσης, Παπαδόπουλος Χ.(Ν)

ΚΟΡΜΙΣΤΑ-ΠΡΩΤΗ

Σκόρερ: 

Διαιτητές: Καρασάββας, Χολάνης, Σαββάτης

ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ-ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ

Σκόρερ: 

Διαιτητές: Παπουτσής, Τούτκας, Μαργαριτόπουλος

ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ-ΠΟΣ 2000

Σκόρερ: 

Διαιτητές: Φραγκάκης, Κιοσσές Ι., Ασλανίδης

(Αερ.Α)ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ-SERRES 1800

Σκόρερ: 

Διαιτητές: Μπάτσιος, Παπαδόπουλος Χ.(Π), Αλεξίου

 

Β’ ΕΠΣΣ – Α’ΟΜΙΛΟΣ – 8η αγων.

ΒΥΡΩΝΕΙΑ-ΙΩΝΙΚΟΣ

Σκόρερ: 

Διαιτητές: Γαβριήλ, Αχιλλεύς, Τσίκου

ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ-ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ

Σκόρερ: 

Διαιτητές: Καραμανίδης Ι., Βουρλιάκης, Αλεξιάδης

ΑΧΛΑΔΟΧΩΡΙ-ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ

Σκόρερ: 

Διαιτητές: Βασάκης, Κουρουζίδης, Ντεμάι

ΜΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΑΠΟ SERRESGOAL

 

Μοιραστείτε το

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Top
error: Content is protected !!

Powered by themekiller.com