ΕΠΣ Σερρών : Μάχη για την εξάδα για Νέο Σούλι ,Νιγρίτα ,ΠΣ Σέρρες , Χείμαρρο , ντέρμπι σε Κάτω Καμήλα και Μητρούσι , νίκες θέλουν Λευκώνας ,Μεγαλοχώρι ,Ορεινή

serresgoal_3_20170522_1642316427.jpg
Φουντώνει η μάχη για την πρώτη εξάδα της επίλεκτης μετά και τα χθεσινά αποτελέσματα αφού έξι ομάδες διεκδικούν τα τρια εισιτήρια .
Ο Λευκώνας έχει το πιο εύκολο έργο αφού υποδέχεται τον ουραγό Οδυσσέα Αναγέννησης .
Στο πάρκο Ομόνοιας η νεανικη ΠΣ Σερρες υποδέχεται τον Ηρακλή Χειμάρρου .όποια από  από τους δύο κερδίσει θα βρεθει στην 4η θέση .Στο Νέο Σούλι ο Πανσουλιακός φιλοξενεί την ΑΕ Νιγρίτας με τους φιλοξενούμενους να θέλουν την νίκη προκειμένου να μείνουν ζωντανοί στην μάχη της πρώτης εξάδας
 
Α ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΩΤΕΡΗΣ 
Νίκη θέλει το Μεγαλοχώρι κόντρα στο Παλαιόκαστρο προκειμένου να επανέλθει στην κορυφή .
Στο Μητρούσι διεξάγεται το πιο σημαντικό παιχνίδι της αγωνιστικής  .Ο Θρακικός υποδέχεται το Χαρωπό με τις δύο ομάδες να ισοβαθμούν στην 4η θέση μαζί με τα Πορρόια.
Ο Διγενής Πορροίων φιλοξενεί την Τριανταφυλλιά και θέλει την νίκη .
Η Κερκίνη υποδέχεται το Άγκιστρο και θέλει το τρίποντο για να διατηρήσει τις όποιες ελπίδες της για την πρώτη τετράδα 
 
Στο Καπνόφυτο οι Ακρίτες υποδέχονται το Χριστός 
 
Β ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΩΤΕΡΗΣ
 
Ντέρμπι κορυφής στην Κάτω Καμήλα με την Δόξα να υποδέχεται το 1800 στην άτυπη ρεβανς του πρώτου γύρου που οι Κάτω Καμήλα είχε κερδίσει με 2-0 .
Η Ορεινή υποδέχεται το Άγιο Πνεύμα και με νίκη κλειδώνει την είσοδο της στην πρώτη τετράδα .
 
ΕΠΙΛΕΚΤΗ (16η αγων.)
ΠΑΝΣΟΥΛΙΑΚΟΣ-ΑΕ ΝΙΓΡΙΤΑΣ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Τζουμαλάκης, Δημητριάδης, Μαλλίδης
Γιατρός αγώνα: Γκαβανόζης Αναστάσιος
ΛΕΥΚΩΝΑΣ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Φραγκαλάς Ρ., Παπαδόπουλος Ι.,
Γιατρός αγώνα: Τσιφτελίδης Αναστάσιος
(ΕΠΣ)ΠΣ ΣΕΡΡΕΣ-ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Στόλης, Αναστασιάδης, Αναγνωστίδης
Γιατρός αγώνα: Παπαδόπουλος Νικόλαος
 
ΑΝΩΤΕΡΗ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ (15η αγων.)
ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ-ΧΡΙΣΤΟΣ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Ευθυμιάδης, Κιοσσές Ι., Ντεμάι
Γιατρός αγώνα: Πανταζής Χρήστος
ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ-ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Πετρίδης, Χολάνης, Κιοσσές Κ.
Γιατρός αγώνα: Κωτούλας Αθανάσιος
ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ-ΧΑΡΟΠΟ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Μπάτσιος, Πούλιος Ι., Βογιατζή
Γιατρός αγώνα: Ντάκουλας Θεόφιλος
ΚΕΡΚΙΝΗ-ΑΓΚΙΣΤΡΟ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Μπαντή, Σάββας, Καπρινιώτης
Γιατρός αγώνα: Δουλγέρη Πασχαλία
ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ-ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΟ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Γαβριήλ, Μπαμπάσικας, Τσίκου
Γιατρός αγώνα: Στεργιανού Άννα
 
ΑΝΩΤΕΡΗ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ (15η αγων.)
ΟΡΕΙΝΗ-ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Πούλιος Αντ., Φραγκαλάς Δ., Παυλίδου
Γιατρός αγώνα: Ζήση Βασιλική
ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑ-SERRES 1800
Σκόρερ:
Διαιτητές: Κρομμύδας, Δουλγέρης, Αρχοντογιάννης Γ.
Γιατρός αγώνα: Σιδηρόπουλος Κων/νος
 
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ (13η αγων.)
ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ-ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Μενέξης, Πασχαλίδης, Τζαχείλης
Γιατρός αγώνα: Τσαριτζής Νικόλαος
ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ-ΙΩΝΙΚΟΣ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Γεωργίου, Τούτκας, Βασιλόγλου
Γιατρός αγώνα: Ριζόπουλος Κων/νος
(Ομ.Β)ΛΕΟΝΤΕΣ-ΒΥΡΩΝΕΙΑ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Καραμανίδης Ι., Μπάρμπας, Τάλιου
Γιατρός αγώνα: Φούρναρη Κυριακή
 
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ (13η αγων.)
ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ-ΗΡΑΚΛΗΣ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Βασάκης, Κουρουζίδης, Καραμανίδης Σ.,
Γιατρός αγώνα: Κάμμα Φλώρα
ΔΗΜΗΤΡΙΤΣΙ-ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ.(Ν), Αχιλλεύς, Τρανούδης
Γιατρός αγώνα: Βασιλειάδης Κων/νος
ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ-ΠΕΠΟΝΙΑ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Μαγής, Μακκίνας, Λεοντής
Γιατρός αγώνα: Μανωλόπουλος Απόστολος
ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ-ΟΙΝΟΥΣΑ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Φραγκάκης, Κωνσταντινίδης Κ., Ασλανίδης
Γιατρός αγώνα: Τσάρλιαλης Στυλιανός
 

Μοιραστείτε το

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Top
error: Content is protected !!

Powered by themekiller.com