ΕΠΣ Σερρών : Με το δεξι Χρυσό , Νιγρίτα ,Λευκώνας , συντριβή για την Αναγέννηση ,πυροβόλα Μητρούσι , Καμήλα ,διπλό η Τριανταφυλλιά

Ολοκληρώθηκε σήμερα η πρώτη αγωνιστική των πρωταθλημάτων της ΕΠΣ Σερρών .
Στην Επίλεκτη
Στην Νιγρίτα στο ντέρμπι των νεοφώτιστων όλα κρίθηκαν σε 9 λεπτά οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 2-0 στο 50 και 57 και οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 2-1 στο 59 που ήταν το τελικό σκορ
Στον Λευκώνα οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 33 με 2-0 . Η ΠΣ Σέρρες μείωσε στο 48 αλλά δεν κατάφερε να κλέψει τον βαθμό
Στο Νέο Σούλι ο Οδυσσέας προβλημάτισε για το μέλλον του στην Επίλεκτη αφού έχασε με 4-0 δείχνοντας οτι θέλει ενίσχυση και δουλειά
Στον Νέο Σκοπό το γκολ του Βεζυρόπουλου στο 66 έκρινε τον νικητή . Με την Δόξα να μπαίνει με το δεξί στο πρωτάθλημα
Στο Χρυσό η ΑΕΧ έδειξε οτι βλέπει ψηλά φέτος αφού σε 35 λεπτά ..καθάρισε τον Ηρακλή διαμορφώνοντας το τελικό 3-0 .

Στον Α όμιλο της Ανώτερης
Η Τριανταφυλλιά έκλεψε το τρίποντο στο Καπνόφυτο με ανατροπή . Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 28 αλλά οι φιλοξενούμενοι στο β ημίχρονο με δύο γκολ έκαναν την ανατροπή .
Στο Χριστός το <<φάντασμα >> του Σαδοχωρίου ήταν εύκολη λεία για την τοπική Νίκη που επικράτησε με 4-0
Τα Άνω Πορρόια κέρδισαν εύκολα το Χαρωπό με 3-1 .Προηγήθηκαν με 2-0 μείωσαν στο 86 οι φιλοξενούμενοι με τους γηπεδούχους να απαντούν άμεσα με νέο γκολ .
Στο Μητρούσι ο Θρακικός με σβηστές μηχανές συνέτριψε το Παλαιόκαστρο με 9-0 με το σκορ στο ημίχρονο να είναι 5-0
Τέλος στην Κερκίνη οι γηπεδούχοι με ένα γκολ στο 84 επικράτησαν του Προβατά με 1-0

Στον Β ΟΜΙΛΟ ΤΗΣ ΑΝΩΤΕΡΗΣ

Η Ορεινή μετά από ένα στείρο α ημίχρονο φούλαρε στο β και μέσα σε 20 λεπτά το σκορ ήταν 3-0 οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 89
Στο Άγιο Πνεύμα όλα έγιναν σε 4 λεπτά ο Άρης προηγήθηκε στο 73 και οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 77
Στην Κάτω Καμήλα η φιλόδοξη Δόξα με νέο προπονητή στον πάγκο επιβλήθηκε των Επταμύλων με 5-1 . Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 3-0 μείωσαν οι φιλοξενούμενοι στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου .Για να διαμορφωθεί το τελικό σκορ με άλα δύο γκολ στο β ημίχρονο