ΕΠΣ Σερρών : Ντέρμπι ανόδου ( Σιδηρόκαστρο -Σκοπός ) παραμονής (Νιγρίτα ) ,Βαθμολογίες .Εντός Κάτω Καμήλα , Σκοτούσσα , Μητρούσι , Προβατάς , Κερκίνη

-λήψης-3-2.jpg

Πρεμιέρα για τους αγώνες των play of και play aout στην Επίλεκτη με παιχνίδια που θα κρίνουν πολλά για τα εισιτήρια της ανόδου και του υποβιβασμού 

Στο Σιδηρόκαστρο ο Εθνικός υποδέχεται την Δόξα Λιθοτόπου και με τρίποντο αποκτά αέρα 5 βαθμών για την συνέχεια αποκτώντας και σημαντικό πλεονέκτημα στην μάχη για την Γ Εθνική . 

Στον Νέο Σκοπό η Δόξα φιλοξενεί την ΑΕΧ και μόνο όποιος πάρει το τρίποντο θα μείνει ζωντανός στο κυνήγι της ανόδου .

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ 5

ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ  3

ΧΡΥΣΟ  1

ΣΚΟΠΟΣ  0

ΝΕΟ ΣΟΥΛΙ  0

ΠΣ ΣΕΡΡΕΣ  0 

Τέλος στο Νέο Σύλι Πανσουλιακός και ΠΣ Σερρές συμπληρώνουν το τρίτο ζευγάρι .

Στην μάχη του υποβιβασμού 

Στην Νιγρίτα κρίνονται πολλά για την τρίτη θέση  που οδηγεί στην σωτηρία . Η ΑΕ υποδέχεται τον ΑΟ Ψωμοτοπίου .Οι φιλοξενούμενοι και με ισοπαλία διατηρούν την διαφορά των τριών βαθμών . Οι γηπεδούχοι αν δεν κερδίσουν θα αρχισουν να ετοιμάζονται για το μπαραζ παραμονής

Α ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΩΤΕΡΗΣ 

Συνεχίζεται η μάχη για τα δύο εισιτήρια της πρώτης τετράδας .

Ο Διγενής Άνω Πορροίων αγωνίζεται στο Χριστός και θέλει το τρίποντο προκειμένου να διατηρηθεί στην δευτερή θέση αλλά και να κρατήσει απόσταση ασφαλείας από τους διώκτες 

Μητρούσι , Προβατάς ,Κερκίνη που ισοβαθμούν στην τέταρτη προνομιούχο θέση αγωνίζονται εντός με Δασοχώρι , Καπνόφυτο και Χαροπο αντίστοιχα και θέλουν μόνο νίκη .

Το Μεγαλοχώρι υποδέχεται το Άγκιστρο και θέλει να βάλει τέλος στα αρνητικά αποτελέσματα .

Τέλος ο πρωταθλητής Άρης Σκοτούσσας φιλοξενεί την Τριανταφυλλιά 

Β ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΩΤΕΡΗΣ 

Η Δόξα Κάτω Καμήλας υποδέχεται τον ΑΟ Νιγρίτας και η Ορεινή αγωνίζεται εκτός με τους Επταμύλλους 

ΕΠΙΛΕΚΤΗ – PLAY OFF (1η αγων.)

ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ-ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Δαουλτζής, Σάββας, Δημητριάδης

Γιατρός αγώνα: Παρίσης Γεώργιος

ΠΑΝΣΟΥΛΙΑΚΟΣ-ΠΣ ΣΕΡΡΕΣ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Μπάτσιος, Αναστασιάδης, Σάκκος

Γιατρός αγώνα: Γκαβανόζης Αναστάσιος

ΝΕΟΣ ΣΚΟΠΟΣ-ΧΡΥΣΟ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Στόλης, Καμπούρης, Μαλλίδης

Γιατρός αγώνα: Στανιτσόπουλος Ιωάννης

 

ΕΠΙΛΕΚΤΗ – PLAY OUT (1η αγων.)

ΑΕ ΝΙΓΡΙΤΑΣ-ΨΩΜΟΤΟΠΙ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Χαψάς, Δουλγέρης, Σώμης

Γιατρός αγώνα: Νισούδη Φωτεινή

ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ-ΡΟΔΟΠΟΛΗ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Κεφαλάς, Αρχοντογιάννης Γ., Καμπαρντίνας

Γιατρός αγώνα: Παπαδόπουλος Δημήτριος

Ρεπό: ΛΕΥΚΩΝΑΣ

 

ΑΝΩΤΕΡΗ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ (22η αγων)

ΠΡΟΒΑΤΑΣ-ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Απιδόπουλος, Κιοσσές Κ., Κουρουζίδης

Γιατρός αγώνα: Σιώης Γεώργιος

ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ-ΑΓΚΙΣΤΡΟ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Ευθυμιάδης, Σεβοζλίδης, Τατούδης

Γιατρός αγώνα: Δίγκα Στέλλα

ΚΕΡΚΙΝΗ-ΧΑΡOΠΟ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Καρασάββας, Χολάνης, Ντεμάι

Γιατρός αγώνα: Τσαρλιάλης Στυλιανός

ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ-ΔΑΣΟΧΩΡΙ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Πούλιος Α., Παυλίδου, Λεοντής

Γιατρός αγώνα: Ντάκουλας Θεόφιλος

ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ-ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Φράγκαλας Ρ., Κωνσταντινίδης, Αλεξίου

Γιατρός αγώνα: Δουλγέρη Πασχαλία

ΧΡΙΣΤΟΣ-ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Πετρίδης, Βακουφτσής, Αχιλλεύς

Γιατρός αγώνα: Κωτούλας Αθανάσιος

 

ΑΝΩΤΕΡΗ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ (22η αγων)

(Οινούσα)ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ-ΟΡΕΙΝΗ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Μπομπόγιας, Καραμανίδης Σ., Φράγκαλας Δ.

Γιατρός αγώνα: Φούρναρη Κυριακή

ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑ-ΑΟ ΝΙΓΡΙΤΑΣ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Μαγής, Μαυρίδης, Γεωργίου

Γιατρός αγώνα: Σιδηρόπουλος Κων/νος

ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ-ΠΟΣ 2000

Σκόρερ:

Διαιτητές: Μπαντή, Μαργαριτόπουλος, Καραμανίδης Ι.

Γιατρός αγώνα: Μούρας Δήμος

 

B’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ(22η αγων).)

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ-ΔΗΜΗΤΡΙΤΣΙ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Φραγκάκης, Βουρλιάκης, Μενέξης

Γιατρός αγώνα: Πανταζής Χρήστος

Μοιραστείτε το

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Top