ΕΠΣ Σερρών : Πήρε το ντέρμπι η Κάτω Καμήλα .Μεγάλες νίκες για Χρυσό , Νέο Σκοπός ,¨¨ζευγάρωσαν ¨¨ τις νίκες ,Πορρόια , Νεοχώρι .Ήττα με ανατροπή για τον Θρακικό

Η Κάτω Καμήλα ήταν η νικήτρια στο μεγάλο ντέρμπι του β ομίλου της Ανώτερης . Στο γήπεδο του Αεροδρομίου το οποίο συγκέντρωσε και πολλούς φιλάθλους οι φιλοξενούμενοι χτύπησαν το 1800 στο τέλος του α ημιχρόνου με γκολ του Κουρμπανίδη στο 41 και του Κολοκοτρώνη στο 45  γράφοντας το 0-2 που ήταν και το τελικό σκορ . Αν  και νωρίς θα πούμε ότι οι φιλοξενούνοι έβαλαν υποθήκη για τις πρώτες θέσεις που οδηγούν στην άνοδο

ΣΤΗΝ ΕΠΙΛΕΚΤΗ

Η ΑΕΧ πέρασε άνετα από την Ροδόπολη αφού επιβλήθηκε με  0-3      . Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο α   ημίχρονο με τον Μπογιατζή στο 27 . Ο ίδιος παίχτης στο 52 έγραψε το 0-2  και ο Μπομπότας στο 85 το 0-3

Ο Νέος Σκοπός δείχνει ότι μπήκε φουριόζος στην Επίλεκτη .Το ντέρμπι των νεοφώτιστων στο Δασοχώρι κόντρα στο Ψωμοτόπι κατάφερε να φύγει με το τρίποντο με το επιβλητικό 2-4 . Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 12  οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 28  ο Μουσικάκης έγραψε το 1-2 στο 35 ,ο Ουζουνίδης στο 71 το 1-3  και ο Κουταντώνης στο 82 το 1-4 .Οι γηπεδούχοι κείωσαν στο 89 σε 2-4 με αυτογκολ

Στον Χείμαρρο  όλα έμειναν στο ο αφού ο Ηρακλής και ο Πανσουλιακός διασταύρωσαν τα ξίφη τους  σε έναν αγώνα που θα ξεχαστεί γρήγορα

Α ΟΜΙΛΟΣ ΤΗΣ ΑΝΩΤΕΡΗΣ

Στην Τριανταφυλλιά οι γηπεδούχοι πέταξαν στον βρόντο το τρίποντο που πήραν την προηγούμενη Κυριακή στο Καπνόφυτο . Ο Διγενής Πορροίων πιο έτοιμος κατάφερε να επιβληθεί με  0-1 με  το σκορ να ανοίγει  στο 21

Στο Χαρωπό όλα έγιναν στο β ημίχρονο . Μετά το 0-0 του α ημιχρόνου . Ο αγώνας επιφύλασσε συγκινήσεις .Ο Θρακικός  προηγήθηκε με τον  Μπαμπάκο στο 53 .Οι γηπεδούχοι όμως με πάθος κατάφεραν μέσα σε 4 λεπτά  να γυρίσουν το παιχνίδι ισοφαρίζοντας στο 67 και γράφοντας το 2-1 στο 70

Β ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΩΤΕΡΗΣ

Στο Νεοχώρι ο Αστέρας δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα κόντρα στην Κορμίστα την οποία φιλοδώρησε με 6 γκολ .Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 3-0 .Και σημείωσαν άλλα τρία στο β ημίχρονο

Στην Πρώτη  , ο Άρης και  η Μεσολακκιά έμειναν στο 1-1  οι φιλοξενούμενοι προγήθηκαν στο 69 με 0- 1 και οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 85