ΕΠΣ Σερρών : Παραμονή (Κερδισμένοι Ροδόπολη ,Λευκώνας) , (χαμένοι Νιγρίτα Ψωμοτόπι) , ισόπαλο το ντέρμπι στο Πετρίτσι , νίκες για Κορμίστα , Αμμουδιά και 1800

serresgoal_20_20170311_1249404285.jpg
Η Ροδόπολη είναι η μεγάλη κερδισμένη της 2ης αγωνιστικής των play aout της Επίλεκτης .Ενω η Αμμουδιά στα plau of  της Β κατηγορίας μπήκε με το δεξι
 
ΕΠΙΛΕΚΤΗ 
 
Η Ροδόπολη μπήκε δυνατά στην μάχη της παραμονής και διπλασίασε ττις νίκες της αφού μετά το διπλό στον Χείμαρρο με ένα γκολ του Γιαννακόπουλου στο 5 κέρδισε την Νιγρίτα με 1-0 και την έπισε στην τρίτη θέση
 
Στο Δασοχώρι το Ψωμοτόπι ισοφάρισε προσωρινά τον Λευκώνα σε 1-1 αλλά οι φιλοξενούμενοι είχαν την απάντηση και στο 92 με τον Μεσέρδη έκαναν το 1-2 και από νωρίς  ξεκαθαρίζουν την υπόθεση παραμονή 
 
Α ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΩΤΕΡΗΣ
Το Χαροπο κέρδισε με το βαρύ 8-0 τον ουραγό Μ Αλέξανδρο Βαλτερού
 
Β ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΩΤΕΡΗΣ
 
Το 1800 κέρδισε άνετα τους Επταμύλλους με 4-0 και ανέβηκε προσωρινά στην κορυφή
Η Κορμίστα κέρδισε στο ντέρμπι τον Άρη Πρώτης με 1-4 
Και η Μεσολακκια μέσα στην Μονόβρυση τον ΠΟΣ με 0-2
 
Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
 
Ισόπαλο το ντέρμπι στο Πετρίτσι με 2-2 οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 0-1 το Πετρίτσι απα΄ντησε κάνοντας το 2-1 αλλά το Ποντισμένο ισοφάρισε σε 2-2
Άνετα η Αμμουδιά πέρασε από τα Πλατανάκια κερδίζοντας με 2-0 
 
ΕΠΙΛΕΚΤΗ – PLAY OYT (2η αγων.) 
(Δασοχώρι)ΨΩΜΟΤΟΠΙ-ΛΕΥΚΩΝΑΣ…………….1-2 (0-0)
Σκόρερ: 83′ Μέτσκας – 58′ Μπαλτζής, 92′ Μεσέρδης
Διαιτητές: Σαφούρης, Σάββας, Φράγκαλας Δ.
Γιατρός αγώνα: Φούρναρη Κυριακή
ΡΟΔΟΠΟΛΗ-ΑΕ ΝΙΓΡΙΤΑΣ………………………….1-0 (1-0)
Σκόρερ: 05′ Γιαννακόπουλος
Διαιτητές: Δαουλτζής, Μαλλίδης, Χολάνης
Γιατρός αγώνα: Υφαντίδου Αλεξάνδρα
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ-ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ………………………..0-3 αα
 
ΑΝΩΤΕΡΗ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ (23η αγων.)
ΧΑΡΟΠΟ-ΒΑΛΤΕΡΟ…………………………………..8-0 (5-0)
Σκόρερ: 06′, 59′ Πάνκος Π., 11′, 15′, 51′ Παπαπέτρου, 31′, 34′ Ασλανίδης, 78′ Ζαφειρίδης
Διαιτητές: Γεωργίου, Αλεξιάδης, Τάλλιου
Γιατρός αγώνα: Τσαριτζής Νικόλαος
 
ΑΝΩΤΕΡΗ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ (23η αγων.)
(Αερ.Α)SERRES 1800 –ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ…………….4-0 (2-0)
Σκόρερ: 23′, 42′ Τάντιτς, 53′ Πάντσιος, 55′ Αγγελακάς
Διαιτητές: Κρομμύδας, Δουλγέρης, Μπομπόγιας
Γιατρός αγώνα: Σιδηρόπουλος Κων/νος
ΠΡΩΤΗ-ΚΟΡΜΙΣΤΑ……………………………………1-4 (0-2)
Σκόρερ: 75′ Κονδυλίδης – 33′, 86′ Βατίτσης, 43′ Σωμάδης, 63′ Χατζηιορδανίδης
Διαιτητές: Μπάτσιος, Πούλιος Ι., Βογιατζή
Γιατρός αγώνα: Παπαγεωργίου Ηλίας
(Μονοβρ)ΠΟΣ 2000-ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ………………0-2 (0-0)
Σκόρερ: 72′ Πασιαλής, 81′ Σεΐζης
Διαιτητές: Παγωνάς, Αρχοντογιάννης Χ., Σαββάτης
Γιατρός αγώνα: Ντάκουλας Θεόφιλος
 
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ – PLAY OFF (1η αγων.)
ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ-ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ……………………..2-2 (2-2)
Σκόρερ: 20′ Τάτσιος, 31′ Βλαντιμίροφ – 02′ Δελής, 44′ Γκόγκος
Διαιτητές: Γκουγκούδης, Φράγκαλας Ρ., Κιοσσές Ι.
Γιατρός αγώνα: Δουλγέρη Πασχαλία
ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ-ΑΜΜΟΥΔΙΑ………………………….0-2 (0-0)
Σκόρερ: 47′ Πλατνάρης, 79′ Μητκώνης
Διαιτητές: Γαβριήλ, Μπίμπη, Βακουφτσής
Γιατρός αγώνα: Ριζόπουλος Κων/νος

Μοιραστείτε το

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Top
error: Content is protected !!

Powered by themekiller.com