ΕΠΣ Σερρών : ΠΣ Σέρρες -Σιδηρόκαστρο , στην Ροδόπολη ο Νέος Σκοπός ,ντέρμπι σε Κάτω Καμήλα και Μεγαλοχώρι , εντος έδρας Μητρούσι Κερκίνη

SERG7900.jpg
Στην Κάτω Καμήλα ,στο Μεγαλοχώρι και στο Αθλητικό κέντρο της Ομόνοιας γίνονται τα σημαντικότερα παιχνίδια της σημερινής αγωνιστικής  των πρωταθλημάτων της ΕΠΣ Σερρών . Ενω στην Επίλεκτη τα σημερινά αποτελέσματα θα κρίνουν πολλά για την πρώτη εξάδα .
 
Στην Επίλεκτη ο Εθνικός στην Ομόνοια αντιμετωπίζει την ΠΣ Σέρρες και με νίκη περνά πρώτος στην κορυφή .Από την πλευρά τους οι γηπεδούχοι θέλουν την νίκη μετά το μεγάλο διπλό στο Νέο Σούλι προκειμένου να μπουν στην πρώτη εξάδα.
Στην Ροδόπολη ο τοπικός Ολυμπιακός που αγνοεί την νίκη υποδέχεται τον Νέο Σκοπό που δείχνει να βρίσκεται σε αγωνιστική κάμψη .
Η ΑΕ Νιγρίτας υποδέχεται τον ΑΟ Ψωμοτοπίου και οι γηπεδούχοι έχουν τον πρώτο λόγο .
Ντέρμπι μικρομεσαίων στον Λευκώνα μεταξύ του Ολυμπιακού και του Πανσουλιακού .
Α ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΩΤΕΡΗΣ 
Φωτιά παίρνει η κορυφή μετά τον χθεσινό στραβοπάτημα της Σκοτούσσας .Στο Μεγαλοχώρι γίνεται το σημαντικότερο ματς μεταξύ του Κεραυνού και της Ελπίδας Προβατά με τους γηπεδούχους σε περίπτωση νίκης να ανεβαίνουν στην κορυφή . Μητρούσι και Κερκίνη θέλουν νίκες κόντρα σε Άγκιστρο και Παλαιόκαστρο προκειμένου να πλησιάσουν και άλλο την κορυφή.
Το πρόγραμμα κλείνει με τον Διγενη Πορροίων να υποδέχεται το Δασοχώρι και το Χριστός την Τριανταφυλλιά
 
Β ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΩΤΕΡΗΣ 
 
Στην Κατω Καμήλα συγκεντρώνονται τα βλέμματα με την Δόξα να υποδέχεται τον Αστέρα Νεοχωρίου σε μια ρεβανς του αγώνα κυπέλλου . Το αποτέλεσμα του παιχνιδιού ίσως προκαλέσει και αλλαγές .
 
Το Άγιο Πνεύμα υποδέχεται τον πολλών προβλημάτων Μαυρόλοφο .
 
Στην Β κατηγορία στον Α όμιλο το Νέο Πετρίτσι μετά την εντός έδρας ήττα στο ντέρμπι με την Αμμουδιά αγωνίζεται στην Βυρώνεια .
Στον Βόμιλο το Βαλτοτόπι υποδέχεται την Πεπονιά ενω η Οινούσσα αγωνίζεται στο Δημητρίτσι 
 
 
 
ΕΠΙΛΕΚΤΗ – 9η αγων
ΑΕ ΝΙΓΡΙΤΑΣ-ΨΩΜΟΤΟΠΙ……………………….0-0
Σκόρερ:
Διαιτητές: Σαφούρης, Αναγνωστίδης, Παπαδόπουλος Δ.
(ΕΠΣ)ΠΣ ΣΕΡΡΕΣ-ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ……………0-0
Σκόρερ:
Διαιτητές: Κεφαλάς, Μαλλίδης, Σεβοζλίδης
ΛΕΥΚΩΝΑΣ-ΠAΝΣΟΥΛΙAKΟΣ…………………..0-0
Σκόρερ:
Διαιτητές: Χαψάς, Σώμης, Φραγκάκης
ΡΟΔΟΠΟΛΗ-ΝΕΟΣ ΣΚΟΠΟΣ…………………….0-0
Σκόρερ:
Διαιτητές: Μπάτσιος, Αρχοντογιάννης Γ., Βογιατζή
 
ΑΝΩΤΕΡΗ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ – 8η αγων.
ΚΕΡΚΙΝΗ-ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΟ……………………..0-0
Σκόρερ:
Διαιτητές: Μαγής, Πασχαλίδης, Αλεξίου
ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ-ΑΓΚΙΣΤΡΟ…………………….0-0
Σκόρερ:
Διαιτητές: Καρασάββας, Παυλίδου, Φράγκαλας Δ.
ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ-ΔΑΣΟΧΩΡΙ……………………….0-0
Σκόρερ:
Διαιτητές: Απιδόπουλος, Γεωργίου, Παυλίδης
ΧΡΙΣΤΟΣ-ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ…………………….0-0
Σκόρερ:
Διαιτητές: Πετρίδης, Αλεξιάδης, Τάλιου
ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ-ΠΡΟΒΑΤΑΣ……………………….0-0 3:30 μμ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Ευθυμιάδης, Μαργαριτόπουλος, Βακουφτσής
 
ΑΝΩΤΕΡΗ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ – 8η αγων.
ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑ-ΝΕΟΧΩΡΙ……………………….0-0
Σκόρερ:
Διαιτητές: Αχτσής, Πούλιος Ι., Τούτκας
ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ-ΜΑΥΡΟΛΟΦΟΣ…………………0-0
Σκόρερ:
Διαιτητές: Παπουτσής, Τρικάζης, Καπρινιώτης
 
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ – 6η αγων.
ΒΥΡΩΝΕΙΑ-ΝEΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ………………………0-0
Σκόρερ:
Διαιτητές: Κρομμύδας, Βουρλιάκης, Τσίκου
ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ-ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ…………………..0-0
Σκόρερ:
Διαιτητές: Γαβριήλ, Βασιλόγλου, Ντεμάϊ
 
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ – 6η αγων.
ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ-ΠΕΠΟΝΙΑ…………………………..0-0 11:00 πμ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Πούλιος Α., Παπαδόπουλος Χ.(ν), Ντεμάϊ 
ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ-ΠΑΛΑΙΟΚΩΜΗ………..0-0
Σκόρερ:
Διαιτητές: Μπομπόγιας, Χολάνης, Μενέξης
ΔΗΜΗΤΡΙΤΣΙ-ΟΙΝΟΥΣΑ………………………….0-0
Σκόρερ:
Διαιτητές: Φράγκαλας Ρ., Παπαδόπουλος Ε., Κιοσσές Κ. 
ΔΡΑΒΙΣΚΟΣ-ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ………………………..0-0
Σκόρερ:
Διαιτητές: Στόλης, Σαπαρδάνης , Βαρκάκη Ε.
(ΟΜ.Β)ΗΡΑΚΛΗΣ-ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ…………..0-0
Σκόρερ:
Διαιτητές: Βασάκης, Μπαμπασίκας, Καραμανίδης Σ
 

Μοιραστείτε το

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Top