ΕΠΣ Σερρών : Συνωστισμός στην κορυφή , το Σιδηρόκαστρο σταμάτησε το Χρυσό ,πάτησε κορυφή ο Νέος Σκοπός, λύτρωση στο 90 για την Νιγρίτα ,έκανε σεφτε με ανατροπή το Ψωμοτόπι

Πολλά γκολ είχε η εμβόλιμη αγωνιστική  της Επίλεκτης . Μετά τα σημερινά αποτελέσματα παρατηρείται έντονος συνωστισμός στην κορυφή αφού πέντε ομάδες βρίσκονται σε απόσταση δύο βαθμών .
Στο Σιδηρόκαστρο ο Εθνικός σταμάτησε το Χρυσό υποχρεώνοντας το στην πρώτη του ήττα πιάνοντας το και στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα . Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 14 οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 64 με τον Άγγο .Με τον Εθνικό να παίρνει την νίκη στο 83

Στον Νέο Σκοπό η τοπική ομάδα νίκησαε τον Λιθότοπο και πάτησε στην κορυφή .Το μάτε ήταν πλούσιο σε γκολ .Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 41 με 2-0 αλλά η Δόξα πριν τελειώσει το α ημίχρονο κατέφερε να ισοφαρίσει σε 2-2 με τον Σκοπό να παίρνει το ματς με γκολ του Κουταντώνη στο 58

Η ΑΕ Νιγρίτας κατάφερε στο 90 να πάρει το τρίποντο κόντρα στον Πανσουλιακό  με 2-1  . Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 4 και ο Πανσουλιακός ισοφάρισε γρήγορα στο 9

Ο Λευκώνας με το το αγγλικό σκορ 2-4 επικράτησε στην Αναγέννηση επί του τοπικού Οδυσσέα . Ο Ολυμπιακός προγη΄θηκε με 2-0 μείωσαν οι γηπεδούχοι σε 1-2 οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν το σκορ στο 1-4 και ο Χουρουζίδης έγραψε το τελικό 4-2.
Στο Δασοχώρι ο ΑΟ Ψωμοτοπίου έκανε σεφτε στις νίκες επικρατώντας της Ροδόπολης που δεν έχει βαθμό ακόμη στο πρωτάθλημα. Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε στο 74 .Οι γηπεδούχοι όμως με δύο γκολ στο 88 και 92 πήραν την νίκη
Τέλος στον Χείμαρρο ο Ηρακλής επικράτησε της ΠΣ Σέρρες με δύο γκολ που σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο

ΤΕΤΑΡΤΗ 04/10 – 16:00