ΕΠΣ Σερρών : Τελικοί σε (Νιγρίτα, Βαλτοτόπι και Ποντισμένο ) η ώρα της αλήθειας στην Ανώτερη (Μητρούσι , Ορεινή , Καμήλα, Πορρόια )

7e302c66ad0e25380fef5e8c70272a7a_XL.jpg
Πρεμιέρα των play off στην Ανώτερη κατηγορία με 8 ομάδες να διεκδικούν τα 2+1+1 εισιτήρια της ανόδου στην Επίλεκτη .Θυμίζουμε οτι οι δύο ομάδες ανεβαίνουν ο τρίτος θα δώσει αγώνα μπαράζ με τον τέταρτο των play aout της Επίλεκτης .Ενω πιθανόν και ο τέταρτος να διεκδικήσει άνοδο σε περίπτωση που κάποια ομάδα της επίλεκτης δεν δηλώσει συμμετοχή .Οι αγώνες είναι διπλοί .
Στο πρώτο ημίχρονο στο Μητρούσι ο Θρακικός φιλοξενεί τον πρωταθλητή του Β ομίλου Αστέρα Νεοχωρίου .
Στην Ορεινή ταξιδεύει ο πρωταθλητής του Α ομίλου Άρης Σκοτούσσας που έχει τον πρώτο λόγο κόντρα στον Λαιλιά .
Φαβορί έχουν και τα άλλα δύο παιχνίδια .Στα Πορρόια ο Διγενής αγωνίζεται με το 1800 .Και στην Κάτω Καμήλα η Δόξα των πολλών αστέρων υποδέχεται την Ελπίδα Προβατά .
Στην Επίλεκτη παιχνίδι τελικός σατην Νιγρίτα με την ΑΕ Νιγρίτας να κοντράρεται με τον Ολυμπιακό Ροδόπολης με τις δύο ομάδες να ισοβαθμούν στην 5η θέση .
Το Ψωμοτόπι θα κυνηγήσει τον βαθμό ή τους βαθμούς στον Λευκώνα 
Στον Α όμιλο της Β κατηγορίας στο Ποντισμένο Άρης και Νέο Πετρίτσι θα διεκδικήσουν την νίκη για το εισιτήριο της ανόδου 
Στον Β όμιλο στο Βαλτοτόπι έχουμε ντέρμπι πρωτοπόρων με τον νικητή να εξασφαλίζει κατά μεγάλο ποσοστο την άνοδο 
 
ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΑΠΟ ΤΟ SERRESGOAL
 
 
 
 
 
 ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – PLAY OUT (6η αγων.)
 
ΛΕΥΚΩΝΑΣ-ΨΩΜΟΤΟΠΙ
Σκόρερ: 
Διαιτητές: Κρομμύδας, Παπαδόπουλος Ε., Φραγκάκης
Γιατρός αγώνα: Μαλούδης Γεώργιος
 
ΑΕ ΝΙΓΡΙΤΑΣ-ΡΟΔΟΠΟΛΗ
Σκόρερ: 
Διαιτητές: Χαψάς, Καμπούρης, Δουλγέρης
Γιατρός αγώνα: Νησούδη Φωτεινή 
ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 0-0 αα
 
 ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – PLAY OFF
ΟΡΕΙΝΗ-ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ
Σκόρερ: 
Διαιτητές: Τζουμαλάκης, Μαλλίδης, Ευθυμιάδης
Γιατρός αγώνα: Δουλγέρη Πασχαλία
ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ-ΝΕΟΧΩΡΙ
Σκόρερ: 
Διαιτητές: Δαουλτζής, Σώμης, Πούλιος Ι.
Γιατρός αγώνα: Ντάκουλας Θεόφιλος
ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑ-ΠΡΟΒΑΤΑΣ
Σκόρερ: 
Διαιτητές: Σαφούρης, Καμπαρντίνας, Χολάνης
Γιατρός αγώνα: Φούρναρη Κυριακή
ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ-SERRES 1800
Σκόρερ: 
Διαιτητές: , Μπάτσιος, Σάββας, Αρχοντογιάννης Γ.
Γιατρός αγώνα: Ριζόπουλος Κων/νος
 Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ – PLAY OFF (6η αγων.)
ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ-ΝEΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ
Σκόρερ: 
Διαιτητές: Φωτιάδης, Αναστασιάδης, Τρανούδης
Γιατρός αγώνα: Τσαριτζής Νικόλαος
ΒΥΡΩΝΕΙΑ-ΙΩΝΙΚΟΣ
Σκόρερ: 
Διαιτητές: Φράγκαλας Ρ., Βασιλόγλου, Τάλιου
Γιατρός αγώνα: Μούρας Δήμος
 Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – B’ ΟΜΙΛΟΣ – PLAY OFF (6η αγων.)
ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ-ΠΑΛΑΙΟΚΩΜΗ
Σκόρερ: 
Διαιτητές: Κεφαλάς, Κωνσταντινίδης, Μπάρμπας
Γιατρός αγώνα: Δίγκα Στέλλα

Μοιραστείτε το

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Top
error: Content is protected !!

Powered by themekiller.com