ΕΠΣ Σερρών : Το πρώτο ντέρμπι 1800-Κάτω Καμήλα , στην Ροδόπολη το Χρυσό ,στο Ψωμοτόπι ο Νέος Σκοπός ,στο Χαρωπό ο Θρακικός

serresgoal_6_20160910_1321675126.jpg

Αυλαία σήμερα της 2ης αγωνιστικής για τα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Σερρών . Με το μεγάλο παιχνίδι της αγωνιστικής να διεξάγεται στο γήπεδο του Αεροδρομίου . Οι δύο πρωταθλητές των μεταγραφών και από τα φαβορί της ανόδου συγκρούονται σε ένα πρόωρο ντέρμπι που θα σηματοδοτήσει την πορεία των δύο ομάδων .Το 1800 υποδέχεται την Κάτω Καμήλα με τις δύο ομάδες να μετρούν νίκες στην πρεμιέρα ενώ μεσοβδόμαδα το 1800 πέρασε και στους 16 του κυπέλλου

ΣΤΗΝ ΕΠΙΛΕΚΤΗ

Το φιλόδοξο Χρυσό ταξιδεύει στην Ροδόπολη όπου το περιμένει ο νεοφώτιστος Ολυμπιακός ο οποίος  μπήκε με το αριστερό αφού μετρά ήττα στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος στην Νιγρίτα .Ενω την Τετάρτη για το κύπελλο γνώρισε βαριά ήττα στον Χείμαρρο για το κύπελλο .

Στον Χείμαρρο ο Ηρακλής που επέστρεψε στις νίκες έστω και στο κύπελλο υποδέχεται τον Πανσουλιακό που προέρχεται από νίκη επι του Οδυσσέα Αναγέννησης.

Στο Δασοχώρι έχουμε το ντέρμπι των νεοφώτιστων .Ο ΑΟ Ψωμοτοπίου μετά την βαριά ήττα της πρεμιέρας στον Λιθότοπο αποκλείστηκε την Τετάρτη και στο κύπελλο από την Ορεινή υποδέχεται τον Νέο Σκοπό που στην πρεμιέρα επιβλήθηκε του Σιδηροκάστρου με 1-0 .

ΣΤΟΝ Α ΟΜΙΛΟ ΤΗΣ ΑΝΩΤΕΡΗΣ

Ο φιλόδοξος Θρακικός με την ψυχολογία στα ύψη μετά την νίκη επί του Άρη Σκοτούσσας στο κύπελλο δοκιμάζεται στο Χαρωπό .

Η Τριανταφυλλια μετά το διπλό στο Καπνόφυτο υποδέχεται τα Άνω Πορρόια που την Τετάρτη έχασαν στο κύπελλο από τον Εθνικό Σιδηροκάστρου

ΣΤΟΝ Β ΟΜΙΛΟ ΤΗΣ ΑΝΩΤΕΡΗΣ 

Ντέρμπι στην Φυλλίδα με τον Άρη Πρώτης να υποδέχεται την Μεσολακκιά

Τέλος στο Νεοχώρι ο Αστέρας με το .αυτί στο ματς 1800 -Κάτω Καμήλα αγωνίζεται με την Κορμίστα

ΣΑΒΒΑΤΟ 16/09/17 – 05:00μμ

 

ΕΠΙΛΕΚΤΗ  – 2η Αγων.

ΡΟΔΟΠΟΛΗΧΡΥΣΟ

Διαιτητές: ΑχτσήςΦραγκάκηςΤούτκας

ΧΕΙΜΑΡΡΟΣΝΕΟ ΣΟΥΛΙ

Διαιτητές: Τζουμαλάκης, Δημητριάδης, Βότσης

ΨΩΜΟΤΟΠΙΝΕΟΣ ΣΚΟΠΟΣ

Διαιτητές: Φωτιάδης, ΣώμηςΓκιόκας

 

ΑΝΩΤΕΡΗ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ – 2η Αγων.

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Πετ., Πετσιάνης, Πούλιος Αντ.

ΧΑΡΟΠΟΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ

Διαιτητές: Πετρίδης, Πούλιος Ι., Κιοσσές Ι.  

 

ΑΝΩΤΕΡΗ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ – 2η Αγων.

ΠΡΩΤΗΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ

Διαιτητές: Δαουλτζής, Καμπούρης, Παυλίδης

(Αερ.Α)SERRES 1800-ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑ

Διαιτητές: ΣαφούρηςΚρομμύδαςΦραγκαλάς Ρ.

ΝΕΟΧΩΡΙΚΟΡΜΙΣΤΑ

Διαιτητές: Ευθυμιάδης, Παπαδόπουλος Δ., Βασάκης

Μοιραστείτε το

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Top
error: Content is protected !!

Powered by themekiller.com