ΕΠΣ Σερρών : Τράβηξαν άσσο στα ντέρμπι Σιδηρόκαστρο , Ορεινή ,Πρώτη ,άνετες νίκες για Χρυσό ,1800, Σκοτούσσα , Χαροπό ,βαθιά ανάσα για Ροδόπολη

Σιδηρόκαστρο , Ορεινή και Πρώτη ήταν οι μεγάλοι θριαμβευτές των σημερινών ντέρμπι .
Στον Λιθότοπο ο Εθνικός με ένα γκολ του Μπελίτου στο 24 προηγήθηκε και κλείδωσε την νίκη που τον κρατά στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.
Στο Χρυσό η ΑΕΧ δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα με τον Οδυσσέα οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 3-0 . Και Πασχαλίδης και Ζέττας διαμόρφωσαν το τελικό 5-0 .
Πήρε μπροστά ο Ολυμπιακός Ροδόπολης που μετά το διπλό επι της Αναγέννησης σημείωσε νέα νίκη κόντρα στον Ηρακλή Χειμάρρου .
Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Κιουπτσίδη στο 56 ο Χείμαρρος ισοφάρισε στο 71 με τον συνήθη ύποπτο Βασιλειάδης .Αλλά ο Ολυμπιακός στο 82 με τον Πανταζή και στο 89 με τον Δημητρόφ κέρδισε με 3-1

Α ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΩΤΕΡΗΣ
Ένα ημίχρονο άντεξε ο Διγενής στην Σκοτούσσα . Ο Άρης στο β ημίχρονο ήταν ασταμάτητος και σημείωσε 4 τέρματα.
Το Χαροπό συνεχίζει το νικηφόρο σερί και πέρασε από το Βαλτερό το οποίο φιλοδώρησε με 8 γκολ.
Σοκ στο Μεγαλοχώρι το οποίο υποχρεώθηκε σε ισοπαλία 2-2 από το Δασοχώρι . Οι φιλοξενούνοι προηγήθηκαν δύο φορές και οι γηπεδούχοι στο 90 με τον Παπαδόπουλο κατάφεραν να αποσπάσουν τον βαθμό

Β ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΩΤΕΡΗΣ

Η Ορεινή με ένα γκολ του Γιάλιου στο 38 κέρδισε στο Νεοχώρι τον Αστέρα και παρέμεινε μόνη πρώτη στην κορυφή .
Ο Άρης Πρώτης ήταν ο νικητής στο ντέρμπι της Φυλλίδας αφού με ένα γκολ του Ζαγκλιβέρη στο 86 κέρδισε μέσα στην Κορμίστα .
Λίγα χιλιόμετρα πιο πέρα το Άγιο  Πνεύμα με γκολ του Στόικου στο 85 πέρασε από το Ροδολίβος .
Η Μεσολακκιά αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι επικρατώντας  3-1 του ΠΟΣ
Ωραίο παιχνίδι στο παρκο της Ομόνοιας . Η Νιγρίτα προηγήθηκε με 1-0 ο Πήγασος το γύρισε σε 2-1 .Και οι φιλοξενουμενοι με τον Πασιαλή έγραψαν το 2-1