ΕΠΣ Σερρών : Τράβηξε εφτάσφαιρο ο Λιθότοπος , νίκες για Νεοχώρι , 1800 , Νιγρίτα

Έβρεξε γκολ στα γήπεδα της ΕΠΣ Σερρών στην πρεμιέρα των πρωταθλημάτων .Στον Λιθότοπο είχαμε το σκορ της αγωνιστικής αφού η τοπική Δόξα τράβηξε εφτάσφαιρο . Οι φιλοξενούμενοι νεοφώτιστοι στην κατηγορία άντεξαν ένα ημίχρονο . Προηγήθηκαν με 0-1 ο Λιθότοπος το γύρισε σε 2-1 και λίγο πριν να τελείωσει το ημίχρονο το Ψωμοτόπι ισοφάρισε σε 2-2 και εκεί έπεσε ο διακόπτης . Οι γηπεδούχοι μπήκαν <<σεληνιάσμενοι >> στο δευτερό ημίχρονο και το τελικό σκορ διαμορφώθηκε σε 7-2 .
Στο Α όμιλο της Ανώτερης η Σκοτούσσα επιβλήθηκε με 3-0 του Αγκίστρου δείχνοντας οτι θα είναι στους διεκδικητές .
Το Μεγαλοχώρι κέρδισε με 6-2 την νεανική ομάδα του Βαλτερού .
Στον Β όμιλο τα φαβορι έδειξαν από νωρίς τις προθέσεις τους .Το Νεοχώρι αν και δύσκολα κέρδισε στο Ροδολίβος με 3-2 .
Το 1800 από νωρίς προηγήθηκε στην Μεσολακκιά και κράτησε την νίκη με 1-0 .
Η Νιγρίτα κατάφερε μετά το 65 να σπάσει την άμυνα της νεοφώτιστης ομάδας του ΠΟΣ επικρατώντας με 4-0 .Ενω ο Πήγασος δεν είχε κανένα πρόβλημα στην Κορμίστα την οποία κέρδισε με 3-0