Πανσερραικός Μπάσκετ : Άνετη πρόκριση στην Δράμα

Όταν βρήκε τον καλό του εαυτό δεν ζορίστηκε καθόλου κόντρα στους Τιτάνες και πανηγύρισε την νίκη-πρόκριση στην επόμενη φάση η ομάδα του Πανσερραϊκού, η οποία παρατάχθηκε με μοναδικό απόντα τον Τράκα (μικροενοχλήσεις).

Για ένα ημίχρονο κράτησε αντίσταση η ομάδα των Τιτάνων βάζοντας δύσκολα στους παίχτες του Φ.Κοκολιού. Το ημίχρονο βρήκε τα “λιοντάρια” να προηγούνται με 30-38,αλλά να μην πείθουν με την εμφάνιση τους. Στην 3η περίοδο, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι σοβαρεύτηκαν και με επιμέρους 7-23 έκλεισαν οριστικά με το “κεφάλαιο” νίκη. Το σύνολο του Κοκολιού πέρασε έτσι στην επόμενη φάση του κυπέλλου “Τάσος Χαραλαμπίδης” και περιμένει να μάθει τον επόμενο του αντίπαλο.

Διαιτητές: Ξενικάκης-Παναγιωτίδης
Δεκάλεπτα: 12-15, 30-38 (ημ.), 37-61, 46-74
Τιτάνες Δράμας :Υφαντόπουλος 3(1),Δειρμετζόγλου 2,Σπυριδόπουλος 2,Κουταλίδης 3,Γαϊτανίδης,Δημητρίου 8(2),Παπαδόπουλος 2,Σπυριδόπουλος,Βιδάκης 6(1),Μπάμπαλης 10(2),Μπακάλης 10.
Πανσερραϊκός ΚΡΙ ΚΡΙ (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 13 (3), Φραγκούλης 6, Γεωργιανός 8, Αποστολίδης 4, Ιωσηφίδης 2, Καρασσαβίδης 8, Χατζηστεφάνου 2, Σταματόπουλος 8, Παρχαρίδης 4, Πεχλιβάνος 8, Συμεωνίδης 11, Τσανάκας.