Ποιοι Σερραίοι αθλητές βρίσκονται στους κορυφαίους της Ανατ Μακεδονίας

-ΣΕΓΑΣ-βραβευσεις-0176.jpg

Την Κυριακή 21/1, το πρωί πραγματοποιήθηκε η ετήσια κοπή πίτας της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Αν. Μακεδονίας & Θράκης στην κατάμεστη από κόσμο, αίθουσα δεξιώσεων του Ξενοδοχείου «PHILIPOS XENIA» στις Σέρρες. Στην εκδήλωση  τιμήθηκαν περισσότεροι από 40 αθλητές – τριες  των αθλητικών συλλόγων που ανήκουν στην ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Ανατολικής Μακεδονίας & Θράκης, που διακρίθηκαν στα Πανελλήνια Πρωταθλήματα Στίβου το 2017…

Την εκδήλωση τίμησε με την παρουσία του ο αντιπεριφερειάρχης Σερρών κ. Γιάννης Μωϋσιάδης, ο οποίος βράβευσε και τον πρωταθλητή Ελλάδας στα 110μ εμπόδια Κώστα Δουβαλίδη (ΣΚΑΔ), ο Πρύτανης του ΤΕΙ Κεντρικής Μακεδονίας κ.Δημήτριος Χασάπης, επρόσωπος του 10ου Συντάγματος Πεζικου Ι.Δελής, ο Αστυνομικός Διευθυντης,  ο Πρόεδρος της ΚΕΔΗ Σερρών Βασίλης Τερζής και ο Πρόεδρος του ΟΠΑΚΠΑ Μαργαρίτης Χατζημαργαρίτης

 

Αναλυτικά οι αθλητές και αθλήτριες που βραβεύτηκαν ήταν:

ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ

  • 1.ΜΠΑΝΙΩΤΗΣ ΚΩΝ/ΟΣ (ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ) ΥΨΟΣ
  • 2.ΔΟΥΒΑΛΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ (ΣΚΑΔ)  110M
  • 3.ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΙΑΣΩΝ (ΠΑΣ ΠΡΩΤ.ΚΟΜ) ΔΙΣΚΟΣ
  • 4.ΤΕΣΣΑΡΟΜΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ) ΥΨΟΣ
  • 5.ΔΟΥΛΓΕΡΗΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ (ΠΑΣ ΠΡΩΤ. ΚΟΜ) 200μ
  • 6.ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΗΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ (ΟΚΑΚ) ΜΑΡΑΘΩΝ

ΝΕΩΝ

  • 1.ΑΡΑΜΠΑΤΖΗ ΘΕΟΔΩΡΑ (Γ.Σ. ΣΕΡΡΕΣ 93) ΑΚΟΝΤΙΟ
  • 2.ΨΑΛΤΗΣ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ) 400μ. ΕΜΠ
  • 3.ΝΑΖΙΡΗ  ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ  (ΕΘΝΙΚΟΣ) ΤΡΙΠΛΟΥΝ
  • 4.ΓΚΟΥΡΛΙΑΣ ΜΑΡΚΟΣ (ΕΘΝΙΚΟΣ)  5000M
  • 5.ΖΑΧΑΡΟΥΔΗ  ΜΑΡΙΑ (ΟΚΑΚ) 4Χ100
  • 6.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΘΑΛΙΑ (ΟΚΑΚ) 4Χ100
  • 7.ΙΩΣΗΦΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ (ΟΚΑΚ)  4Χ100
  • 8.ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ ΑΝΑΤΟΛΗ (ΟΚΑΚ) 4Χ100
  • 9.ΓΕΩΡΓΙΟΥ  ΑΛΚΗΣΤΙΣ (ΠΑΣ ΠΡΩΤ. ΚΟΜ)  100 ΕΜΠ
  • 10.ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (Γ.Σ.ΣΕΡΡΕΣ 93)  110 ΕΜΠ
  • 11.ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΥΣΑΝΘΗ (ΣΚΑΔ)  ΣΦΑΙΡΑ
  • 12.ΣΑΒΒΑ  ΒΑΣΙΛΙΚΗ (Γ.Σ.ΣΕΡΡΕΣ 93)  100 ΕΜΠ
  • 13.ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ (ΑΟ ΔΡΑΜΑΣ)  3000 Φ.Ε
  • 14.ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΔΙΟΜΗΔΗΣ) ΣΦΑΙΡΑ

ΕΦΗΒΩΝ – ΝΕΑΝΙΔΩΝ

  • 1.ΚΙΟΡΟΓΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ  (ΣΚΑΔ) 3000 Φ.Ε
  • 2.ΛΑΦΤΣΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΦΙΛΙΠΠΟΣ) 200M
  • 3.ΑΝΔΡΕΟΓΛΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΣ  (ΣΚΑΔ)  ΔΕΚΑΘΛΟ
  • 4.ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΑΟΚ)  ΤΡΙΠΛΟΥΝ
  • 5.ΠΟΡΓΙΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΝΑ (Γ.Σ.ΣΕΡΡΕΣ)  1500M
  • 6.ΟΥΝΤΟΤΟΛΑ ΜΕΛΙΝΑ  (ΣΚΑΔ)      400 ΕΜΠ
  • 7.ΑΝΔΡΕΟΓΛΟΥ ΑΓΓΕΛΟΣ-ΤΖΑΝΗΣ  (ΣΚΑΔ) ΔΕΚΑΘΛΟ
  • 8.ΛΙΟΥΜΠΑΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ  (ΟΚΑΚ)  400M
  • 9.ΣΙΤΑΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΕΘΝΙΚΟΣ)  110 ΕΜΠ
  • 10.ΚΥΝΑΤΙΔΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ (ΣΚΑΔ)  4Χ400
  • 11.ΙΓΝΑΤΙΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ  (ΣΚΑΔ)  4Χ400
  • 12.ΓΕΝΝΙΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ-ΗΛΙΑΣ (ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ) ΔΙΣΚΟΣ

 

ΠΑΙΔΩΝ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

  • 1.ΓΕΝΝΙΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ (ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ) ΔΙΣΚΟΣ
  • 2.ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ (ΣΚΑΔ) ΥΨΟΣ
  • 3.ΟΥΡΟΥΜΗΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ (ΣΚΑΔ) ΔΙΣΚΟΣ
  • 4.ΜΟΥΡΟΥΖΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ  (ΣΚΑΔ) 2000 Φ.Ε
  • 5.ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΟΥ ΜΕΛΠΟΜΕΝΗ (ΣΚΑΔ) ΑΚΟΝΤΙΟ
  • 6.ΠΑΠΟΥΤΣΟΓΛΟΥ ΜΙΧΑΗΛ (ΔΙΟΜΗΔΗΣ) 200M
  • 7.ΜΠΟΥΤΖΙΟΥΚΗΣ  ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕ) ΔΕΚΑΘΛΟ
  • 8.ΤΣΑΓΚΟΥΡΙΔΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ (ΣΚΑΔ) 2000 Φ.Ε
  • 9.ΤΣΑΝΤΙΝΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ (ΣΚΑΔ) ΑΚΟΝΤΙΟ

ΠΗΓΗ: anexartitos.gr

Μοιραστείτε το

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Top