Έγινε και πάλι της..ανατροπής .Πανσερραικός -Χανιά 2-2

Ισόπαλος αναδείχθηκε ο Πανσερραικός με τα Χανιά με 2-2 .Για δεύτερό συνεχόμενο παιχνίδι ο Πανσερραικός προηγήθηκε με 2-0 για να ισοφαρίστε σε 2-2 .Οι φιλοξενούμενοι έχασαν πέναλτι που απέκρουσε καταπληκτικά ο Καστανιώτης .Ενω ο Πανσερραικός διαμαρτύρεται δικαίως για ένα πέναλτι που δεν δόθηκε στο 90 .

93′ Λήξη του αγώνα. Έντονα παράπονα των γηπεδούχων προς τον διαιτητή.

91′ Οι γηπεδούχοι ζητούν πέναλτι σε μαρκάρισμα του Μπαρέτα από τον Καρτσαμπά. «Τίποτα» λέει ο διαιτητής!

90′ Αλλαγή για τα Χανιά, ο Φυντικάκης αντί του Τσούτση

87′ Εκτέλεση φάουλ του Μασάδο, λίγο άουτ η μπάλα, την ώρα που μερίδα φιλάθλων αποδοκιμάζει τους παίκτες του Πανσερραϊκού!

84′ Αλλαγή ο Πανσερραϊκός, ο Ανδρέου αντί του Δωματά

83′ Αλλαγή ο Πανσερραϊκος, ο Στεργιανός αντί του Αγγελίδη (λ. τρ.)

82′ ΓΚΟΛ για τα Χανιά: Βολέ του Μασάδο εκτός περιοχής, δεν αφήνει περιθώριο αντίδρασης στον Καστανιώτη!

76′ Αλλαγή για τα Χανιά, ο Νύκταρης αντί του Καμινιώτη

73′ Κάθετη πάσα του Ρούτση στον Φουρτάδο που σουτάρει, αλλά αποκρούει ενστικτωδώς ο Πρίφτης

69′ Αλλαγή για Πανσερραϊκό, ο Ρούτσης αντί του Γιάντση

67′ Μακρινό σουτ του Νάκα, εξουδετερώνει ο Καστανιώτης

60′ Εκτέλεση φάουλ του Μασάδο, μπλοκάρει ο Καστανιώτης

56′ ΓΚΟΛ για τα Χανιά: Εκτέλεση κόρνερ του Μασάδο, η άμυνα αδρανεί, ο Καρτσαμπάς παίρνει την κεφαλιά και σκοράρει.

54′ ΓΚΟΛ για τον Πανσερραϊκό: Ωραίο 1-2 Μπαρέττα-Δωματά με τον πρώτο να πλασάρει εύστοχα από πλάγια θέση μέσα από την περιοχή.

47′ Αλλαγή για τα Χανιά, ο Χατζηλιάδης αντί του Δεινόπαπα

46′ Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος

45′ Ημίχρονο στις Σέρρες

44′ Σέντρα του Γιάντση, πλασέ του Φουρτάδο, πολύ δύσκολη επέμβαση του Πρίφτη

39′ Σουτ του Φουρτάδο από πλάγια θέση, η μπάλα φεύγει άουτ

32′ Ο Καστανιώτης αποκρούει εκτέλεση πέναλτι του Μασάδο. Στην ποινή υπέπεσε ο Παπατζίκος, που έκανε χέρι έπειτα από εκτέλεση κόρνερ

30′ Σουτ του Τσούτση, διώχνει σε κόρνερ ο Καστανιώτης

18′ ΓΚΟΛ για τον Πανσερραϊκό: Ο Φουρτάδο εκτελεί εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε ο Μπαρέτας σε ανατροπή από τον Πρίφτη.

11′ Πάσα του Δωματά στον Φουρτάδο, τον προλαβαίνει ο Πρίφτης

8′ Σέντρα του Γιάντση και σουτ του Φουρτάδο, η μπάλα κοντράρει σε σώματα. Ο Μπαρέτας κερδίζει την επαναφορά και σουτάρει, αλλά αποκρούει ο Πρίφτης

6′ Αδύναμο σουτ του Καμινιώτη, η μπάλα έφυγε άουτ

1′ Σέντρα στον αγώνα, σε καλοκαιρινό κλίμα…

Πανσερραϊκός (Κάμπος): Καστανιώτης, Βοσκόπουλος, Παπατζίκος, Τσιμίκας, Αγγελίδης, Σιάκκας, Δωματάς, Καψάλης, Γιάντσης, Μπαρέττας, Φουρτάδο

Χανιά (Γράφας): Πρίφτης, Μπριλάκης, Καρτσαμπάς, Παγώνης, Μασάδο, Δεινόπαπας, Τσούτσης, Διαμαντόπουλος, Καμινιώτης, Παλιάτσος, Νάκας

Διαιτητής: Ζούγρας (Κοζάνης)
Βοηθοί: Τζιαμπάσης (Κοζάνης), Χατζημωϋσιάδης (Ξάνθης)