ΕΠΣ Σερρών .Διακοπή στον Λιθότοπο , Διπλό ο Χείμαρρος , ήττα για Γόνιμο ,νίκες για Νέο Σκοπό , Νεοχώρι ,Ροδόπολη , διπλό ανόδου για Κάτω Καμήλα

Διακοπή λόγω ανεπάρκειας φωτισμού στον Λιθότοπο, στο γεμάτο ένταση ντέρμπι ανάμεσα στη γηπεδούχο Δόξα και τον Οδυσσέα Αναγέννησης και ενώ το σκορ ως εκείνη τη στιγμή ήταν ισόπαλο 2-2. Όλα ξεκίνησαν στο 86ο λεπτό όταν οι γηπεδούχοι σημείωσαν γκολ το οποίο αρχικά μέτρησε στη συνέχεια ακυρώθηκε με τις δυο αυτές αλλαγές στην απόφαση να προακαλούν αντίστοιχη είσοδο «παραγόντων» στον αγωνιστικό χώρο και διακοπή στο παιχνίδι. Όταν το διαιτητικό τρίο ξαναβγήκε στον αγωνιστικό χώρο το σκοτάδι είχε κάνει την εμφάνιση του και το φως των προβολέων δεν ήταν επαρκές για τη συνέχιση του αγώνα με αποτέλεσμα ο διαιτητής της συνάντησης Άγγελος Δαουλτζής να διακόψει οριστικά το παιχνίδι για την ολοκλήρωση του οποίου θα αποφασίσει η διοργανώτρια αρχή, ορίζοντας νέα ημερομηνία κατά την οποία θα διεξαχθούν τα υπόλοιπα λεπτά. Τα γκολ: 22′ Λάππας, 80′ Αμαραντίδης – 38′(π) Αμανατίδης, 83΄Τόκοφ . Στο Χρυσό η Νέα Ζίχνη προηγήθηκε αλλά το Χρυσό είχε τον τελευταίο λόγο επικρατώντας με 3-1 . Στον Λευκώνα ο Ηρακλής Χειμάρρου έφυγε με το τρίποντο . Στον Α Ομιλο της Ανώτερης η Ηράκλεια υποχρέωσε στην πρώτη του ήττα το Γόνιμο ενω η Ροδόπολη που βρέθηκε να χάνει από τον Προβατά κέρδισε με 3-1 και βρέθηκε στην κορυφή . Στον Β Ομιλο ο Νέος Σκοπός πέρασε με εξάρα από το Δημητρίτσι , ενώ το Νεοχώρι έστω και δύσκολα επικράτησε της Βέργης . Στον Α όμιλο της Β κατηγορίας η Κάτω Καμήλα κέρδισε το ντέρμπι με τον ΠΟΣ .Στον Β όμιλο στο ντέρμπι της κορυφής Πρώτη και Πήγασος σταύρωσαν τα ξίφη τους