Πανσερραικός : Λύγισε στο 92 στα Τρίκαλα

Πάλεψε στα Τρίκαλα ο Πανσερραικός των πολλών προβλημάτων και τελικά λύγισε στο 92 γνωρίζοντας την ήττα με 2-1

\

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ  ΑΓΩΝΑ ΑΠΟ ΤΟ SERRESGOAL

10′ ΓΚΟΛ!!! 1-0 ο Πάνος. Σέντρα του Τόμιτς, ο Πάνος πιάνει κεφαλιά μέσα απ’ την περιοχή και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα ανοίγοντας στο σκορ για τους γηπεδούχους

15′ ΓΚΟΛ!!! 1-1 ο Πόζογλου. Πάσα του Δούμτσιου για τον Πόζογλου, που μέσα απ’ την περιοχή πιάνει σουτ και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Γιδόπουλου

– Ανοιχτό παιχνίδι και από τις δύο ομάδες καθώς δεν υπάρχει κάποιο βαθμολογικό ενδιαφέρον και τουλάχιστον σ’ αυτό το σημείο οι παίκτες και των δύο ομάδων προσπαθούν να απολαύσουν το παιχνίδι

29′ κίτρινη κάρτα στον Πάνο

33′ ο Γκόλιας εκτελεί φάουλ, μέσα απ’ την περιοχή ο Πάνος στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα αλλά υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ απ’ το διαιτητή και το γκολ ακυρώνεται

35′ ΔΟΚΑΡΙ!!! Ο Στέβιτς πιάνει σουτ μέσα απ’ την περιοχή, η μπάλα σταματά στο δοκάρι. Στην επαναφορά αποδέκτης της μπάλας ο Γιαξής πιάνει σουτ και ο Γιδόπουλος αποκρούει εντυπωσιακά

45’+ κόρνερ εκτελεί ο Πόζογλου, ο Στέβιτς πιάνει κεφαλιά που περνάει λίγο πάνω απ’ το οριζόντιο δοκάρι

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

– Ξεκίνησε το Β’ ημίχρονο με μια αλλαγή για τους γηπεδούχους – στη θέση του Μυρσινιά ο Κοτσώνης…

– Χωρίς κάτι το ιδιαίτερο μέχρι στιγμής το Β’ ημίχρονο…

63′ κίτρινη κάρτα για τον Στέβιτς

69′ σουτ του Τσελεπίδη, ο Γιδόπουλος απομακρύνει σε κόρνερ

– παιχνίδι κέντρου στα Τρίκαλα, χωρίς καμιά ιδιαίτερη φάση…

79′ ΔΟΚΑΡΙ!! Σουτ του Πάνου, η μπάλα σταματά στο δοκάρι

81′ ωραίο σουτ του Πόζογλου, μπλοκάρει με δυσκολία ο Γιδόπουλος

83′ αλλαγή για τα Τρίκαλα – στη θέση του Τσιάρα ο Μιλοσάβλιεφ

91′ αλλαγή για τον Πανσερραϊκό – στη θέση του Πόζογλου ο Πέτρου

93′ ΓΚΟΛ!!! 2-1 ο Βέρτζος με σουτ μέσα απ’ την περιοχή στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Άντμαν

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

ΤΡΙΚΑΛΑ(Θ. Γράφας): Γιδόπουλος, Πάνος, Γκόλιας, Βέρτζος, Μυρσινιάς(46′ Κοτσώνης), Μάκος, Τσιάρας(83′ Μιλοσάβλιεφ), Τόμιτς, Τσίπρας, Σαχινίδης, Κατσαντώνης

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ(Π. Στοΐλας): Άντμαν, Στέβιτς, Μακούσης, Τσελεπίδης, Τσαμούρης, Ναζίμ, Αναστασόπουλος, Δούμτσιος, Πόζογλου(91′ Πέτρου), Γιαξής, Ενομό