ΕΠΣ Σερρών : Νίκες για Χρυσό , Μητρούσι , κέρδισαν οι πρωτοπόροι (Λευκώνας, Άγιο Πνεύμα , Ζίχνη ) στην Ανώτερη , μεγάλα σκορ στην Β κατηγορία ( βαθμολογίες )

Με νίκες προχώρησαν όλοι οι πρωτοπόροι στην Ανώτερη κατηγορία. Ενω αυτό που πλέον προβληματίζει είναι τα πολύ μεγάλα σκορ στην Β κατηγορία

ΕΠΙΛΕΚΤΗ  ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Στο Μητρούσι ο Θρακικός με δύο γκολ του Γκαιντατζή στο 37 και το 64 κέρδισε το 1800  και συνέχισε το σερί των καλών εμφανίσεων και της συλλογής βαθμών

Νίκη για την ΑΕ Χρυσού κόντρα στο Διγενή Πορροίων . Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Άγγο στο 14  ο Ντεκοκο ισοφάρισε στο 53 αλλά στο επόμενο λεπτό ο Μπομποτας έγραφε το τελικο 2-1

Α ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΩΤΕΡΗΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Άνετη επικράτηση για την Κερκίνη που  επικράτησε της Τυρολόης με 7-1 οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 3-0 οι φιλοξενούμενοι μείωσαν προσωρινά σε 3-1 στο 44 .Αν και οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 18 σε 1-1 το γκολ του Ζιάγκα όμως η Αναγέννηση είχε την απάντηση και με δύο γκολ του Κουρμπανίδη κέρδισαν με 1-4Με έξι γκολ φιλοδώρησε το Ποντισμένο το Μοναστηράκι με το σκορ στο ημίχρονο να είναι ήδη 4-0
Β ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΩΤΕΡΗΣ  ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
΄όλα έγιναν στην β ημίχρονο στην Νέα Ζίχνη . Οι γηπεδούχοι πήραν μπρος από το 55 και στο 56 και 63 το σκορ ήταν ήδη 3-0 .Στο 86 ο Χαραλαμπόπουλος έκανε το 4-0 και ο Μηλάρης μείωσε στο 88 σε 4-1 Ισοπαλία στην Ομόνοια ανάμεσα στον Ηρακλή και τον Δραβίσκο .Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 44 με τον Κίστα ο Δραβίσκος με το ξεκίνημα του β ημιχρόνου ισοφάρισε σε 1-1 .Με 3 γκολ στο τελευταίο τρίλεπτο του πρώτου ημιχρόνου και ένα του Θεοδωρίδη στο  79 0 Λευκώνας επικράτησε του Πεθελινού με 4-1 για τους φιλοξενούμενους μείωσε στο 88 ο Θεοδωρίδης Ένα γκολ σημείωσε σε κάθε ημίχρονο το Άγιο Πνεύμα και κέρδισε με 2-0 την Νιγρίτα

ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ – SERRES 1800   2-0
Διαιτητές: Σαφούρης, Σάββας, Παγωνάς
Ιατρικό προσωπικό: Παπουτσής Κων/νος
ΧΡΥΣΟ – ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ  2-1
Διαιτητές: Μπάτσιος, Καμπαρντίνας, Βακουφτσής
Ιατρικό προσωπικό: Μοσχάκη Σωτηρία
ΚΕΡΚΙΝΗ – ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ  7-1
Διαιτητές: Δαουλτζής, Αχιλλεύς, Κουρουζίδης