ΕΠΣ Σερρών : Ντέρμπι σε ( Χείμαρρο -Καλά Δέντρα ) ,τρίποντα εξάδας (Αμμουδιά , Σκοτούσσα, Μητρούσι ) ,εκτός έδρας Μονόβρυση – Άγιο Πνεύμα

paidiiko-696x461.jpg

 Στην τελική ευθεία το πρωτάθλημα της Επίλεκτης αφού απομένουν μόλις πέντε αγωνιστικές και πέντε ομάδες κυνηγούν δύο εισιτήρια για την πρώτη εξάδα 

ΕΠΙΛΕΚΤΗ 

Το απόλυτο ντέρμπι στον Χείμαρρο . Οι γηπεδούχοι που βρίσκονται στην έκτη θέση υποδέχονται την Δόξα Λιθοτόπου που μετά το καλό ξεκίνημα έχει ξεφουσκώσει και κινδυνεύει για πρώτη φορά να βρεθεί να αγωνίζεται για την παραμονή της στα μπαράζ .Η ισοπαλία δεν βολεύει σε κανέναν 

Ο Εθνικός υποδέχεται τον Άρη Σκοτούσσας . Οι γηπεδούχοι μετά από ένα τρελό σερί διαδοχικών νικών γνώρισαν την ήττα στο Χρυσό .όμως εξακολουθούν να είναι το μεγάλο φαβορί για την άνοδο . Ο Άρης  θα κυνηγήσει το τρίποντο προκειμένου να κρατήσει ζωντανή την Ελπίδα για την πρώτη εξάδα .

Σχεδόν μονόπλευρο το ενδιαφέρον στο παιχνίδι 1800 -Μητρουσίου αφού οι γηπεδούχοι είναι στα μπαράζ ανόδου .Ενώ ο Θρακικός βρίσκεται στην έκτη θέση και θέλει να βαθμούς για να διατηρηθεί στην ζώνη ανόδου.

Στην Αμμουδιά ο Ηρακλής φιλοξενεί το Ροδολίβος . Οι γηπεδούχοι διατηρούν ελπίδες θα την πρώτη εξάδα και θα τις κυνηγήσουν. Οι φιλοξενούμενοι αρχίζουν να προετοιμάζονται για τα μπαράζ παραμονής

Α ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΩΤΕΡΗΣ 

Το Καπνόφυτο υποδέχεται το Δασοχώρι και θέλει το τρίποντο προκειμένου να μείνει στις πρώτες θέσεις. Οι φιλοξενούμενοι δίνουν αγώνα να αποφύγουν τα μπαράζ παραμονής

Το Νέο Πετρίτσι υποδέχεται τα Πλατανάκια και θέλει τρίποντο προκειμένου να μείνει στην ασφάλεια της πρώτης εξάδας.

Η Κερκίνη αγωνίζεται στην Νεα Τυρολόη και αν θέλει να διεκδικήσει εισιτήριο ανόδου πρέπει να κερδίσει.

Β ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΩΤΕΡΗΣ 

Στην Νιγρίτα αγωνίζεται το Άγιο Πνέυμα και η απώλεια βαθμών είναι απαγορευτική

Στην Ομόνοια απέναντι στον νεανικό Πήγασο αγωνίζεται ο Εμμανουήλ Παππας που κυνηγάει την τρίτη θέση

Α ΟΜΙΛΟΣ Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Ντέρμπια από τα παλια στα Καλά Δεντρα που υποδέχεται την Ηράκλεια

Β ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΩΤΕΡΗΣ 

Εύκολη αποστολή για την Μονόβρυση που ταξιδεύει στην Μαυροθάλασσα

ΕΠΙΛΕΚΤΗ – 18η αγωνιστική

SERRES 1800 – ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ

 
Διαιτητές: Κρυωνάς, Ζαχαριά, Βογιατζής

ΑΜΜΟΥΔΙΑ – ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ

 
Διαιτητές: Φραγκαλάς, Αναστασιάδης, Αναγνωστίδης

ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ – ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ
Διαιτητές: Δαουλτζής, Πούλιος Ι., Βογιατζή

 

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟY – ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ
Διαιτητές: Απιδόπουλος, Δουλγέρης, Παυλίδου

ΑΝΩΤΕΡΗ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ  18η αγωνιστική

ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ – ΚΕΡΚΙΝΗ

 
Διαιτητές: Μπομπόγιας, Αναγνώστου, Βλάχος

ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ – ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ 
Διαιτητές: Ευθυμιάδης, Παπαδόπουλος Ι., Μαρλά

ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ – ΔΑΣΟΧΩΡΙ
Διαιτητές: Μαγής, Βουρλιάκης, Μισυρλής

                           ΑΝΩΤΕΡΗ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ  18η αγωνιστική

NΙΓΡΙΤΑ 2018 – ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ
Διαιτητές: Χαψάς, Πούλιος Α., Μαυρίδης

ΠΗΓΑΣΟΣ – ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ(Γήπεδο Ομόνοιας Α’)
Διαιτητές: Κεφαλάς, Αναστασίου, Κιοσσές Ι.

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ 14η αγωνιστική

ΚΑΛΑ ΔΕΝΔΡΑ – ΗΡΑΚΛΕΙΑ 1928
Διαιτητές: Γαβριήλ, Καραμανίδης Σ., Σαπαρδάνης

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ 14η αγωνιστική

ΨΥΧΙΚΟ – ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ
Διαιτητές: Καρασάββας, Τσίκου, Μανδέλας

ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ – ΜΟΝΟΒΡΥΣΗ 
Διαιτητές: Μπάτσιος, Παπαποστόλου, Παπανικολάου

Μοιραστείτε το

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Top