EΠΣ Σερρών : Στην πρώτη εξάδα Δραβίσκος,Χείμαρρος νίκες για Νιγρίτα , Μητρούσι ,Π.Σ Σέρρες ,Παλαιόκαστρο νέα ήττα για το Ψωμοτόπι

Ολοκληρώθηκε η κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος της Επίλεκτης της ΕΠΣ Σερρών .Με τον Δραβίσκο και τον Χείμαρρο να είναι οι ομάδες που εξασφάλισαν το δύο εισιτήρια για την πρώτη εξάδα των πλει οφ .Ο Δραβίσκος κέρδισε την πρωτοπόρο Καρπερή με 2-1 . Ο Ηρακλής Χειμάρρου πέρασε από την έδρα της Νέας Ζίχνης . Η Αναγέννηση έκανε το καθήκον της κερδίζοντας τον Λευκώνα αλλά στην τριπλή ισοβαθμία έμεινε έξω .Το Χρυσό συνέχισε το σερι των νικών του κερδίζοντας μέσα στο Δασοχώρι με 1-0 αλλά έμεινε εκτός για ένα βαθμό .Λιθότοπος και Σκούταρι επικράτησαν του Σιδηροκάστρου και του Νέου Σουλίου

Στον Α Όμιλο της Ανώτερης νέο στραβοπάτημα για το Ψωμοτόπι που έχασε στο Μεγαλοχώρι με 3-2 .Μεγάλος κερδισμένος ο Θρακικός Μητρουσίου που κέρδισε στα Πορρόια με 2-0 και πλησίασε στον ένα βαθμό από την δεύτερη θέση .Την νίκη της ημέρας έκανε το Νέο Πτρίτσι που εκμεταλλευόμενο την ήττα της Ανω Καμήλας ξεκόλλησε από την τελευταία θέση για πρώτη φορά .
Στον Β όμιλο της Ανώτερης η ΑΕ Νιγρίτας τράβηξε εξάσφαιρο στο Δημητρίτσι και πλησίασε στους 4 βαθμούς τον Νέο Σκοπό . Η ΠΣ Σέρρες κέρδισε και έπιασε στην τρίτη θέση το Νεοχώρι.Ενώ στο ντέρμπι των ουραγών το Άγιο Πνεύμα συνέτριψε την Τριανταφυλλιά με 4-1
Στον Α όμιλο της Β κατηγορίας το Παλαιόκαστρο κέρδισε στο ντέρμπι την Κάτω Καμήλα και συνεχίζει την μάχη με το Καπνόφυτο για ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΉ ΘΈΣΗ
Στον Β όμιλο της Β κατηγορίας η Μεσολακια πήρε το ντέρμπι με την Παλαιοκώμη
ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΝΩΤΕΡΗ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ βαθμολογια

ΑΝΩΤΕΡΗ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ βαθμολογια

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΔΑΣΟΧΩΡΙ-ΧΡΥΣΟ……………………………..0-1

ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ-ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ………………2-1

ΔΡΑΒΙΣΚΟΣ-ΚΑΡΠΕΡΗ………………………..2-1

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ-ΛΕΥΚΩΝΑΣ…………………..2-0

ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ-ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ…………………….1-3

ΣΚΟΥΤΑΡΙ- ΠΑΝΣΟΥΛΙΑΚΟΣ……………….4-1

ΑΝΩΤΕΡΗ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ – 22η αγων.

ΑΝΩ ΚΑΜΗΛΑ-ΑΓΚΙΣΤΡΟ……………………0-2

ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ-ΨΩΜΟΤΟΠΙ………………….3-2

ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ-ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ…………….0-2

ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ-ΚΕΡΚΙΝΗ……………………2-0

ΑΝΩΤΕΡΗ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ – 21η αγων.

(ΕΠΣ)ΠΣ ΣΕΡΡΕΣ-ΟΡΕΙΝΗ………………..3-1

ΑΟ ΝΙΓΡΙΤΑΣ-ΒΕΡΓΗ………………………..0-1

ΙΒΗΡΑ-ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ………………………….2-0

ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ-ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ………..4-1

ΜΑΥΡΟΛΟΦΟΣ-SERRES 1800…………….0-0

ΔΗΜΗΤΡΙΤΣΙ-ΑΕ ΝΙΓΡΙΤΑΣ………………..0-6

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ – 20η αγων.

ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ-ΒΥΡΩΝΕΙΑ…………………..2-1

ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ-ΧΡΙΣΤΟΣ……………………..0-3

ΣΤΡΥΜΟΝΙΚΟ-ΒΑΛΤΕΡΟ…………………….0-5

ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑ-ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΟ…………0-1

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ – 22η αγων.

(Ομ.Β)ΗΡΑΚΛΗΣ-ΟΙΝΟΥΣΑ…………………0-1

ΜΕΣΣΟΛΑΚΙΑ-ΠΑΛΑΙΟΚΩΜΗ………………2-1

.
(Αερ.Α)ΙΩΝΙΚΟΣ-ΕΜΜANOYHΛ ΠΑΠΑΣ….1-1

Μοιραστείτε το

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top