Πανσερραικός : Ιδανικό ξεκίνημα ,,κακό φινάλε

Με τους καλύτερους οιωνούς ξεκίνησε για τον Πανσερραικό το παιχνίδι στην Καλλιθέα αφού μόλις στο 16 προηγήθηκε με 0-1 .Η συνέχεια όμως ήταν απογοητευτική αφού η Καλλιθέα γύρισε το ματς σε 2-1 .Τα λιοντάρια διαμαρτύρονται για μια φάση στο 79 όταν η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και διέγραψες περίερη πορεία

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΑΠΟ ΤΟ SERRESGOAL

02′ σουτ του Τσιμίκα έξω απ’ την περιοχή, η μπάλα άουτ
05′ ο Σμυρλής μέσα απ’ την περιοχή πιάνει ψηλοκρεμαστό σουτ αλλά η μπάλα περνάει πάνω απ’ το οριζόντιο δοκάρι
06′ ο Κρητικός έβγαλε σέντρα, ο Κάκκο επιχείρησε κεφαλιά αλλά τον παρεμπόδισε ο Συριόπουλος, δε βρήκε την μπάλα όπως θα ήθελε και αυτή κατέληξε άουτ
16′ ΓΚΟΛ!!! 0-1 ο Γκούρτσας. Ωραία σέντρα του Κάκκο από δεξιά, ο Γκούρτσας μέσα απ’ την περιοχή πιάνει κεφαλιά και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Θεοδωράκη, ανοίγοντας το σκορ για τα Λιοντάρια
21′ ΓΚΟΛ!!! 1-1 ο Συριόπουλος. Δεν κράτησαν πολύ οι χαρές των Σερραίων αφού οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μάκο και σουτ μέσα απ’ την περιοχή του Συριόπουλου
25′ ΠΕΝΑΛΤΥ για την Καλλιθέα! Ο Σμυρλής μπήκε απειλητικά στην περιοχή και ο Ρίστιτς τον ανέτρεψε αντικρίζοντας την κίτρινη κάρτα
27′ ΓΚΟΛ!!! 2-1 ο Σμυρλής εκτελεί εύστοχα απ’ τα 11 μέτρα και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα
29′ κεφαλιά του Κάκκο μέσα απ’ την περιοχή, ο Θεοδωράκης απομακρύνει
34′ σέντρα του Ιωαννίδη από αριστερά, ο Τσιμίκας πιάνει κεφαλιά που περνάει λίγο άουτ
36′ κίτρινη κάρτα ο Ναζίμ
39′ κίτρινη κάρτα ο Τσελεπίδης
43′ κίτρινη κάρτα ο Μάκο
ΗΜΙΧΡΟΝΟ
– Ξεκίνησε το Β’ ημίχρονο…
51′ ο Πανσερραϊκός ζητάει πέναλτυ για μαρκάρισμα στην περιοχή του Τσιμίκα από τον Παπαγγελή
59′ διπλή αλλαγή για τον Πανσερραϊκό – στη θέση του Ναζίμ ο Ενομό και στη θέση του Κρητικού ο Ρούτσης
61′ κίτρινη κάρτα ο Γκέτσι
65′ αλλαγή για την Καλλιθέα – στη θέση του Μίγγου ο Χοτζάλι
69′ σουτ του Σμυρλή μέσα απ’ την περιοχή, καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων
70′ αλλαγή για τον Πανσερραϊκό – στη θέση του Κάκκο ο Δούμτσιος
71′ αλλαγή για την Καλλιθέα – στη θέση του Τσατσόπουλου ο Ταμπάκης
76′ μετά από λάθος στην άμυνα των φιλοξενούμενων ο Δούμτσιος επιχειρεί σουτ αλλά η μπάλα καταλήγει άουτ
79′ ΔΟΚΑΡΙ!!! Νέο λάθος στην άμυνα των γηπεδούχων, το εκμεταλλεύεται ο έμπειρος φορ του Πανσερραϊκού, αλλά το σουτ που επιχειρεί σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι, η μπάλα διαγράφει μια πορεία παράλληλη προς την εστία, φωνές διαμαρτυρίας από τον πάγκο του Πανσερραϊκού που υποστηρίζουν ότι η μπάλα πέρασε τη νοητή γραμμή του τέρματος και κίτρινη κάρτα στον Γκούρτσα
82′ κίτρινη κάρτα για τον Αναστασόπουλο
83′ αλλαγή για την Καλλιθέα – στη θέση του Μάκο ο Ζεζάι
84′ ΓΚΟΛ!!! 3-1 ο Σμυρλής. Μέσα απ’ την περιοχή ο Σμυρλής πλασάρει τον Ρίστιτς και γράφει το 3-1 για την Καλλιθέα
93′ κίτρινη κάρτα για τον Ενομό
ΚΑΛΛΙΘΕΑ(Γ. Κορακάκης): Θεοδωράκης, Καντέ, Συριόπουλος, Μίγγος(65′ Χοτζάλι), Πολίντορο, Ντιακιτέ, Παπαγγελής, Σμυρλής, Γκέτσι, Μάκο(83′ Ζεζάι), Τσατσόπουλος(71′ Ταμπάκης)
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ(Π. Αμανατίδης): Ρίστιτς, Ναζίμ(59′ Ενομό), Ιωαννίδης, Ορφανίδης, Τσελεπίδης, Αναστασόπουλος, Κρητικός(59′ Ρούτσης), Τσιμίκας, Ρούσσος, Κάκκο(70′ Δούμτσιος), Γκούρτσας
Διαιτητής: Μαρκαντωνάτος (Ηλείας)
Βοηθοί: Χαραλαμπόπουλος (Αρκαδίας), Τζιλίρης (Πειραιά)
4ος: Δραγάτης (Αν. Αττικής)