Πανσερραϊκός: Νίκη με 4-2 στο πρώτο του φιλικό

Νικηφόρο ήταν το αποτέλεσμα του πρώτο φιλικού αγώνα του Πανσερραϊκού με τους «κόκκινους» να κερδίζουν 4-2 εκτός έδρας τη Δόξα Νέου Σκοπού.

Ο Σάκης Αναστασιάδης χρησιμοποίησε δύο ενδεκάδες, μία σε κάθε ημίχρονο ενώ ο προπονητής της τοπικής Δόξας Λεωνίδας Μεταλλίδης δοκίμασε πρόσωπα και σχήματα δείχνοντας ότι δημιουργεί μια ανταγωνιστική ομάδα στην Επίλεκτη κατηγορία της Ε.Π.Σ. Σερρών.

Ο Σάκης Αναστασιάδης χρησιμοποίησε δύο ενδεκάδες, μία σε κάθε ημίχρονο ενώ ο προπονητής της τοπικής Δόξας Λεωνίδας Μεταλλίδης δοκίμασε πρόσωπα και σχήματα δείχνοντας ότι δημιουργεί μια ανταγωνιστική ομάδα στην Επίλεκτη κατηγορία της Ε.Π.Σ. Σερρών.Οι «κόκκινοι» ξεκίνησαν με γκολ από τα αποδυτήρια με τον Ματακίδη να σκοράρει από κοντινή απόσταση (0-1). Στο 10ο μετά από εκτέλεση φάουλ του Βλάχου, ο Ζιώγας έκανε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. Στο 13ο ο Παπαβασιλείου με σουτ έκανε το 0-2 για τον Πανσερραϊκό. Στο 20ο ο Πέτρου μετά από ωραία προσωπική προσπάθεια έκανε το σουτ αλλά ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων έδιωξε με τα πόδια. Στο 25ο μετά από κεφαλιά του Ζιώγα η μπάλα πέρασε άουτΣτο δεύτερο ημίχρονο η ενδεκάδα του Πανσερραϊκού αποτελούνταν κυρίως από παιδιά της ομάδας Νέων. Τερματοφύλακας ο Κασίμης, δεξί μπακ ο Βουγιουνδρούκας, αριστερό ο Νέδος, στόπερ οι Σαμαράς και Μπουτάκογλου, αμυντικά χαφ οι Παπαδόπουλος και Λιάτσης (υπό δοκιμή), δεξί χαφ ο Κιουτσεκτσίδης, αριστερό χαφ ο Μπομπότας, επιτελικός μέσος ο Αποστολόπουλος και στην κορυφή ο Βουδουρίδης. Στο παιχνίδι αγωνίστηκε και ο Σαρέγκος.Στο 53ο μετά από σέντρα του Παπαδόπουλου, ο Βουβούκης στην προσπάθεια του να διώξει έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του κι έγινε το 0-3. Στο 62ο μετά από ωραία πάσα του Αποστολόπουλου ο Βουδουρίδης με πανέμορφο σουτ έκανε το 0-4. Στο 65ο ο Χαραλαμπίδης με σουτ μείωσε σε 1-4. Στο 68ο μετά από πάσα του Μπομπότα, ο Βουδουρίδης έκανε το σουτ αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. Στο 78ο ο Γεληδώρας διαμόρφωσε το τελικό 2-4.