ΕΠΣ Σερρών : Σεφτέ στα τρίποντα για Λιθότοπο , Νεοχώρι , Λευκώνα πυροβόλο το Πετρίτσι , νίκες για Αμμουδιά ,Πρώτη ,Ροδολίβος

Ημέρα των γηπεδούχων σε επίλεκτη και Ανώτερη αφού από τα εφτά παιχνίδια στα πέντε είχαμε άσσο

ΕΠΙΛΕΚΤΗ

Με ένα γκολ του Γαβριηλίδιη από το 8 ο Λευκώνας κέρδισε και άνοιξε λογαριασμό στην βαθμολογία της ΕΠΣ .Κόντρα στον Νέο Σκοπό που προβληματίζει με τις εμφανίσεις του.

Τέρμα τα γκάζια για την Δόξα Λιθοτόπου στο β ημίχρονο κόντρα στον Άρη Σκοτούσσας που ισοφάρισε με πέναλτι του Μήλιου .όμως οι γηπεδούχοι με δύο γκολ στο β ημίχρονο κέρδισαν με 3-1

Εντυπωσιακό το παιχνίδι στο Νεοχώρι . Ο Αστέρας προηγήθηκε νωρίς μόλις στο 15 με 2-0 .όμως ο Ηρακλής που δείχνει να είναι φτιαγμένος απο σκληρό μέταλλο απάντησε στο δίλεπτο 23 και 25 φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσα . Οι γηπεδούχοι όμως είχαν την απάντηση στο β ημιχρονο και με δύο γκολ κέρδισαν με 4-2

Α ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΩΤΕΡΗΣ

Ολα κρίθηκαν στο πρώτο ημίχρονο στην Αμμουδιά ο Ηρακλής προηγήθηκε με 2-0 μείωσε στην εκπνοή ο Ολυμπιακός με τον Κουθουρίδη και τέλος

Το Πετρίτσι με επίθεση φωτιά προηγήθηκε με 0-3 όμως δεν επανέλαβε το λάθος του Ποντισμένου και το Άγκιστρο απλά μείωσε σε 3-1

Β ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΩΤΕΡΗΣ

Άνετη η επικράτηση της Πρώτης κόντρα στον Πήγασο με 2-1 με τους γηπεδούχους να προηγούνται με 2-0