ΕΠΣ Σερρών : Προελάυνει το Χρυσό , άνετα ο Λιθότοπος , συντριβή για Καρπερή και Άγκιστρο , πήραν τα ντέρμπι Ροδολίβος και Ροδόπολη ντόρτια για Νιγρίτα και ΠΟΣ .

Πολλά γκολ και  καμία έκπληξη το πρώτο μέρος της 4ης αγωνιστικής των πρωταθλημάτων της ΕΠΣ Σερρών.

ΕΠΙΛΕΚΤΗ

4η νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια για της ΑΕ Χρυσού η οποία με ένα γκολ του Δίγκα στο 57 πέραε μέσα από την Σκοτούσσα.

Άνετα η Δόξα Λιθοτόπου επιβλήθηκε του Ολυμπιακού Λευκώνα με 3-0 Με τον Μουτίδη να ανοίγει το σκορ και τους Ζιγκερίδη Λεωνίδα να βάζουν υπογραφή .

Α ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΩΤΕΡΗΣ

Ξύπνησε ο Κεραυνός Μεγαλοχωρίου μέσα στην Ροδόπολη και μετά δύο άτυχα αποτελέσματα κέρδισε τον Ολυμπιακό με 2-1

Νέα συντριβή για την Καρπερή  στο Καπνόφυτο με τις φήμες να φουντώνουν για αποχώρηση από το πρωτάθλημα.

Πάρτι έκανε ο Ηρακλής Αμμουδιάς κόντρα στο Άγκιστρο το οποίο κέρδισε με 7-0 παίρνοντας και ρεβάνς για τον αποκλεισμό στο κύπελλο

Συναρπαστικό παιχνίδι στο Ποντισμένο ο Άρης προηγήθηκε με 2-0 η Νίκη επανήλθε στο ματς ισοφαρίζοντας σε 2-2 όμως ο Τουρνάς χτύπησε στο 88 χαρίζοντας την νίκη με 30-2 στους γηπεδούχους

Ντέρμπι με τα όλα του στο Πετρίτσι . Ο Διαγόρας προηγήθηκε με 0-1 οι γηπεδούχοι με πέναλτι έφεραν στο ημίχρονο το ματς στα ίσια. Και με τον Αραμπατζή στο 50 προηγήθηκαν με 2-1 όμως οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και στο 73 ισοφάρισαν σε 2-2 που ήταν και το τελικό σκορ.

Β ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΩΤΕΡΗΣ

Περίπατος για τον Εθνικό Ροδολίβους το ντέρμπι κόντρα στην ΠΣ Σέρρες . Ο συνήθης ύποπτος Βατίτσης <<πυροβόλησε >> δύο φορές και το σκορ στο ημίχρονο ήταν 3-0 .Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με τον Πιπίνη σε 3-1 για να γράψει ο Σκέντερι στις καθυστερήσεις το 4-1.

Σίφουνας η Νιγρίτα πέρασε από την Μεσολακκια κερδίζοντας με 4-0

Στην Ομόνοια ο Πήγασος δεν αντιμετώπισε προβλήματα κόντρα στην Παλαιοκώμη η οποία ισοφάρισε προσωρινά αλλά τελικά έχασε 3-1

Τελός πρεμιέρα για την Β κατηγορία στο μοναδικό παιχνίδι ο ΠΟΣ κέρδισε με 4-0 την Βυρ΄’ωνεια