ΕΠΣ Σερρών : Δύο νίκες για τις Μεικτές στο Κιλκίς

Με το δεξί ξεκίνησαν στη μάχη για τη διάκριση οι Μικτές της ΕΠΣΣ(Κ14 και Κ16) και μάλιστα με συνολικό σκορ 11-1, πετυχαίνοντας δυο εύκολες νίκες στο Κιλκίς. Πιο συγκεκριμένα η Κ16 επιβλήθηκε με 4-0, ενώ η Κ14 επιβλήθηκε με 6-1 των αντίστοιχων ομάδων του γειτονικού νομού.
(Κ 16)ΕΠΣ ΚΙΛΚΙΣ-ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ 0-4
Στο πρώτο μόνο ημίχρονο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προβάλλουν αντίσταση και κράτησαν το σκορ στο 0-1, αφού οι νεαροί παίκτες του Σάκη Τερζή δεν είχαν την αυτοσυγκέντρωση που έπρεπε. Στο δεύτερο ημίχρονο πιο σοβαροί και πειθαρχημένοι ανέβασαν την απόδοση τους και έφτασαν στο άνετο 4-0.
Τα γκολ:
12′, 0-1: Τριανταφύλλου
…………………………………..
62′, 0-2: Ζιάκας
80′, 0-3: Νταλίπ
81′, 0-4: Τσιφούτης
ΕΠΣ ΚΙΛΚΙΣ(Κ16)(Β. Αντωνιάδης): Σιάπκαρης, Ναλμπάντης, Πεμπετσιώτης, Χαραλαμπίδης, Ξανθόπουλος, Μίγκος, Μουρατίδης, Γεωργιάδης, Ζάλτος, Γιατισάκης, Ζιούτας
ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ(Κ16)(Σ. Τερζής): Κουγιουμτζόπουλος, Βεντούζης, Φάκης, Αδαμίδης, Κρουστάλλης, Θεοχαρίδης(68’ Γκουτίδης), Σοφιανός(63’ Καρατλίδης), Παπαδόπουλος, Ζιάκας(71’ Ζιάκας), Τριανταφύλλου, Αρναούτογλου(55’ Νταλίπ)
(Κ 14)ΕΠΣ ΚΙΛΚΙΣ-ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ………..1-7
Αποφασιστικοί και πολύ καλοί από την έναρξη του αγώνα η Κ 14 των Σερρών άνοιξε με το καλημέρα το σκορ και δεν σταμάτησε να δημιουργεί και να σκοράρει παρά μόνο όταν ο διαιτητής σφύριξε τη λήξη του αγώνα που βρήκε νικητές τους «Μικρούς» Σερραίους με 6-1.
Τα γκολ:
04′, 0-1: Καλουπτσής
08′, 0-2: Κόκκινος
26′, 0-3: Καλουπτσής
31′, 0-4: Τσιαούσης