ΕΠΣ Σερρών : Εντός έδρας Λιθότοπος , Ροδολίβος ,Πετρίτσι , ντέρμπι στη Ροδόπολη, εκτός έδρας Πρώτη και Πορρόια

911866c2ce2866251226b74234485297_L.jpg
Με δύο παιχνίδια στην Επίλεκτη και το ντέρμπι του α ομίλου της Ανώτερης στη Ροδόπολη ανοίγει η αγωνιστική του Σ/Κ των πρωταθλημάτων της ΕΠΣ Σερρών
 
ΕΠΙΛΕΚΤΗ
 
Ο Λιθότοπος υποδέχεται τον Πανσουλιακό με τις δύο ομάδες μέχρι στιγμής να μην εκπληρώνουν τους στόχους τους  .Αφού οι γηπεδούχοι που ξεκίνησαν ως ένα από τα φαβορί για την άνοδο δεν έχουν βρει ακόμη τα πατήματα τους ενω οι φιλοξενούμενοι που προχώρησαν σε   μεγάλη ανανέωση το καλοκαίρι  βρίσκονται από την αρχή του πρωταθλήματος στην ζώνη του υποβιβασμού .
Στον Λευκώνα ο Ολυμπιακός προσπαθεί να ξεκολλήσει από την τελευταία θέση και υποδέχεται τον Άρη Σκοτούσσας που ασυνεχίζει την μάχη να μπει στην πρώτη εξάδα
 
Α ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΩΤΕΡΗΣ 
Στο Καπνόφυτο αγωνίζεται ο πρωτοπόρος Διγενής Άνω Πορροίων .
Στην Ροδόπολη ο Ολυμπιακός στο ντέρμπι της αγωνιστικής φιλοξενεί τον αήττητο Ηρακλή Αμμουδιάς .
Το Πετρίτσι φιλοξενεί το Άγκιστρο και το τρίποντο θα βοηθήσει τους γηπεδούχους να πλησιάσουν την κορυφή
 
Β ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΩΤΕΡΗΣ
Στις νίκες  μετά την ήττα στη  Νιγρίτα  θέλει να επιστρέψει ο πρωτοπόρος Εθνικός Ροδολίβους που φιλοξενεί την Μεσολακκια .
Ο Άρης Πρώτης; που βρίσκεται μια ανάσα από την κορυφή αγωνίζεται στην Ομόνοια κόντρα στον νεανικό Πήγασο.
Το Βαλτοτόπι θα κυνηγήσει το τρίποντο στην πΑΛΑΙΟΚΏΜΗ προκειμένου να μείνει στην μάχη της εξάδας .
 
Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Νίκες θέλουν Ηρακλής και Εμμανουήλ Παππάς
 
 
 ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΑΠΟ ΤΟ SERRESGOAL
ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ(13η αγων.)
ΛΕΥΚΩΝΑΣ-ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ
Διαιτητές: Κρυωνάς, Δουλγέρης, Αρχοντογιάννης Γ.
Ιατρικό προσωπικό: Παπουτσής Κων/νος
ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ-ΠΑΝΣΟΥΛΙΑΚΟΣ
Διαιτητές: Μπάτσιος, Βακουφτσής, Καμπαρντίνας
Ιατρικό προσωπικό: Σιδηρόπουλος Κων/νος
 
ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ(14η αγων.)
ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ-ΑΓΚΙΣΤΡΟ
Διαιτητές: Απιδόπουλος, Βογιατζή, Βογιατζής
Ιατρικό προσωπικό: Μούρας Δήμος
ΡΟΔΟΠΟΛΗ-ΑΜΜΟΥΔΙΑ
Διαιτητές: Δαουλτζής, Σάββας, Σώμης
Ιατρικό προσωπικό: Υφαντίδου Αλεξάνδρα
ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ-ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ
Διαιτητές: Γεωργίου, Αχιλλεύς, Αλεξίου
Ιατρικό προσωπικό: Ντάκουλας Θεόφιλος
 
ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ(14η αγων.)
ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ-ΜΕΣΣΟΛΑΚΚΙΑ
Διαιτητές: Χαψάς, Αναγνωστίδης, Χολάνης
Ιατρικό προσωπικό: Ματενόγλου Δέσποινα
ΠΑΛΑΙΟΚΩΜΗ-ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ
Διαιτητές: Καρασάββας, Μαδένης, Παπαποστόλου
Ιατρικό προσωπικό: Μαλούδης Γεώργιος
(ΟΜ.Α)ΠΗΓΑΣΟΣ-ΠΡΩΤΗ
Διαιτητές: Μαγής, Πούλιος Ι., Μπάρκας Σ.
Ιατρικό προσωπικό: Μητρόπουλος Νικόλαος
 
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ (10η αγων.)
ΧΑΡΟΠΟ-ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ
Διαιτητές: Ευθυμιάδης, Βασιλόγλου, Βουρλιάκης
Ιατρικό προσωπικό: Τσαριτζής Νικόλαος
(Αερ.Α)ΙΩΝΙΚΟΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ
Διαιτητές: Καρπουζέλης, Καπρινιώτης, Μπεριντζής
Ιατρικό προσωπικό: Βασιλειάδης Κων/νος
 
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ (10η αγων.)
ΨΥΧΙΚΟ-ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ
Διαιτητές: Μπάρκας Θ., Μπάρμπας, Σαββάτης
Ιατρικό προσωπικό: Ριζόπουλος Κων/νος

Μοιραστείτε το

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top