ΕΠΣ Σερρών : Δυάρια για Αμμουδιά και Χρυσό , νίκη για το Μεγαλοχώρι, ισοπαλία ο Λευκώνας , παραμένουν στην κορυφή Καλά Δέντρα και Μονόβρυση ( βαθμολογίες )

Ξεκαθαρίζει η κατάσταση στην Επίλεκτη σε ότι αφορά την πρώτη εξάδα .Ενω στην Αν’ώτερη το Μεγαλοχώρι επανήλθε στην 1η θέση . Ενω ο Λευκώνας έχασε έδαφος

ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Τέλος ωστο σερι των Πορροίων έβαλε ο Ηρακλής Αμμουδιας. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο α ημίχρονο με γκολ του Τρούπη  στο 24 και του Βούλιου στο 45 με 0-2 .Ο Νιλόλοφ μείωσε στο 54 σε 1-2 .

Ο Άγγος είχε τις λύσεις για το Χρυσό που βρέθηκε πίσω στο σκορ στην Πρώτη . Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 44 με πέναλτι του Αγγελακά .Ο Άγγος στο 85 και 90 έκανε το 1-2 .Μάλιστα ο ίδιος είχες χάσει και πέναλτι στο 65

Α ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΩΤΕΡΗΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Το Μεγαλοχώρι κέρδισε με 4-0 το Πετρίτσι και επέστρεψε στην κορυφή . Ο Μεσιούρησς στο 16 ανοιξε το σκορ . Ο ίδος στο 83 έκανε το 2-0 και ο Γκότσικας στις καθυστερήσεις διαμόρφωσε το τελικο 4-0

Στα 9 γκολ στ΄αμάτησε η Ροδόπολη στο Μοναστηράκι

Το Χριστός κέρδισε με 3-1 τα Πλατανάκια και ανέβηκε στην 6η θέση

Δύσκολα το Ποντισμένο επιβλήθηκε του Δασοχωρίου . Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 45 με τον Αθανασούλη , οι φιλοξενούμενοι ισοφάρησαν στο 73 με τον Κοτρίκη . όμως στο 80 το Ποντισμένο κατάφερε να κάνει το 2-1 και να πάρει την νίκη

Β ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΩΤΕΡΗΣ  ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Χαμένοι και οι δύο στον Εμμανουήλ Παππά με την ισοπαλία . Οι γηπεδούχοι που προηγήθηκαν με τον Σελαματζίδη  αλλά ο Λευκώνας με τον Μπατσιβάρη στο 58 ισοφάρισε

Πολλά γκολ στον Πεθελινό . Οι γηπεδούχοι με την νίκη τους ανέβηκαν στην 6η θέση .Αν και προηγήθηκαν με 3-0 το Βαλτοτόπι κατάφερε να μειώσει σε 3-2 . Ο Ελέζι στο 85 έκανε το 4-2 .Και ο Μηλάρης στο 90 έκανε το τλεικό 4-3

Α ΟΜΙΛΟΣ Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ  ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

6 στα 6 για τα Καλά Δέντρα που κέρδισαν και στην Θύελλα με 2-1 .Οι γηπεδούχοι είχαν ισοφαρίσει στο 45 .Αλλά ο Δαύκος στο 88 έκανε το 1-2

Το Κάτω Μητρούσι δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερα προβλήματα στο Στρυμονικό κερδίζοντας με 5-2 και παρέμεινε στην 2η θέση