ΕΠΣ Σερρών : Ντέρμπι κορυφής σε (Σκούταρι -Σιδηρόκαστρο ) μάχες για την εξάδα σε Ροδολίβος , Αμμουδια , Λιθότοπο ,εκτός έδρας Ροδόπολη, Λευκώνας

paidiiko-696x461.jpg

 Ντέρμπι κορυφής στην Επίλεκτη με τον Εθνικό να υποδέχεται στο Σιδηρόκαστρο τον Αστέρα Νεοχωρίου . Ενώ στα υπόλοιπα παιχνίδια θα κριθεί ποιοι θα διατηρήσουν τις ελπίδες τους για πλασάρισμα στην πρώτη εξάδα . 


ΕΠΙΛΕΚΤΗ

Ο Εθνικός που πάει με σπασμένα φρένα φέτος φιλοξενεί τον Αστέρα Νεοχωρίου που είναι η μεγάλη ευχάριστη έκπληξη του φετινού πρωταθλήματος. Με νέα νίκη των γηπεδούχων το πρωτάθλημα αν και μένουν πολλές αγωνιστικές με τα πλέι οφφ . Θα αποκτήσει πιθανόν διαδικαστικό χαρακτήρα.

Στον Λιθότοπο η Δόξα υποδέχεται τον Άρη Σκοτούσσας που θέλει να μείνει ζωντανός στο κυνήγι της πρώτης εξάδας.

Στο Ροδολίβος  ο Εθνικός φιλοξενεί το 1800 που συνεχίζει την βαθμολογική αντεπίθεση

Επειγόντως νίκη θέλουν οι γηπεδούχοι στην Αμμουδιά κόντρα σε΄ενα Χρυσό που γύρισε ένα χαμενο παιχνίδι με τον Λιθότοπο .

 Α ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΩΤΕΡΗΣ

Να μείνει κοντά στην κορυφή και να κλειδώσει την τρίτη θέση θέλει ο Ολυμπιακός Ροδόπολης που αγωνίζεται στο Νέο Πετρίτσι που γνώρισε απρόσμενη ήττα στην Νέα Τυρολόη

Β ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΩΤΕΡΗΣ

Στην Νιγρίτα κόντρα στην νεανική ομάδα των γηπεδούχων δοκιμάζεται ο πρωτοπόρος Ολυμπιακός Λευκώνα

Νίκη που θα του επιτρέψει να πλησιάσει ακόμη περισσότερο στην κορυφή θέλει ο Εμμανουήλ Παππά στην έδρα της ουραγού Μεσολακκιάς

Α ΟΜΙΛΟΣ Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Στο τρίποντο στοχεύουν ΠΟΣ και Κάτω Μητρούσι απέναντι σε Θύελλα και Ιωνικό αντίστοιχα


Β ΟΜΙΛΟΣ Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 


Ντέρμπι κορυφής στο Σκούταρι με τους γηπεδούχους να υποδέχονται τον συγκα΄τοικο στην κορυφή Ηρακλή Μονόβρυσης

ΕΠΙΛΕΚΤΗ – 13η αγωνιστική

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟY – ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ
Διαιτητές: Χαψάς, Πούλιος Ι., Παπαδόπουλος Χ.
ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ – ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ 
Διαιτητές: Κεφαλάς, Αναγνωστίδης, Παυλίδου
ΑΜΜΟΥΔΙΑ – ΧΡΥΣΟ
Διαιτητές: Μαγής, Δουλγέρης, Γεωργίου
ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ – SERRES 1800
Διαιτητές: Τζουμαλάκης, Σάββας, Αχιλλεύς

ΑΝΩΤΕΡΗ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ  13η αγωνιστική

ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ – ΡΟΔΟΠΟΛΗ
Διαιτητές: Κρυωνάς, Παπαδόπουλος Ι., Βογιατζή

ΑΝΩΤΕΡΗ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ  13η αγωνιστική

ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ – ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ
Διαιτητές: Παγωνάς, Μαρλά, Ντεμάι
NΙΓΡΙΤΑ 2018 – ΛΕΥΚΩΝΑΣ 
Διαιτητές: Καρπουζέλης, Μαυρίδης, Zαχαριά

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ 9η αγωνιστική

ΠΟΣ 2000 – ΘΥΕΛΛΑ(Γήπεδο Χρυσού)
Διαιτητές: Φραγκάκης, Αρχοντογιάννης, Μπάρμπας
ΚΑΤΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ – ΙΩΝΙΚΟΣ 
Διαιτητές: Μαδένης, Πούλιος Α., Μπεριντζής Στυλ.

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ 9η αγωνιστική

ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ – ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ
Διαιτητές: Φραγκαλάς, Λεοντής, Μαργαριτόπουλος
ΣΚΟΥΤΑΡΙ 2019 – ΜΟΝΟΒΡΥΣΗ 
Διαιτητές: Απιδόπουλος, Μπομπόγιας, Παπαποστόλο

Μοιραστείτε το

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top